Ekogroszek do ogrzewania domów

 

Nasze domy ogrzewane są przy użyciu najróżniejszych metod. Używamy do tego celu różnych materiałów opałowych, których skuteczność jest różna. Często na wybór konkretnego materiału wpływa jego cena. Niegdyś gdy węgiel był stosunkowo tani to wybierano właśnie ten materiał. Natomiast ostatnimi czasy ceny węgla są dość wysokie co zachęca do stosowania innych materiałów. 

Ogrzewanie domu ekogroszkiem

ekogroszek kwk wesołaMnóstwo osób w okresie jesiennym zastanawia się nad tym jaki materiał opałowy wybrać do swojego domu. Do naszej dyspozycji jest obecnie całe mnóstwo różnych materiałów. Szczególnie popularne w ostatnim czasie się stosowanie ekogroszku. Jeśli chodzi o materiał jakim jest ekogroszek KWK Wesoła jest jednym z najbardziej polecanych producentów tego materiału opałowego. Generalnie to ekogroszek powstaje z bardzo drobnego węgla. Jednak jest on poddawany procesowi odsiarczania. Dzięki temu że z ekogroszku usuwana jest siarka to podczas spalania tego materiału nie dochodzi do emisji szkodliwych substancji. Można więc śmiało powiedzieć, że ekogroszek uznawany jest za materiał ekologiczny. Bardzo ważną sprawą jest to by wybierać taki ekogroszek, który charakteryzuje się niskim poziomem spiekalności. Oznacza to że spalając ekogroszek nie będzie dochodziło do formowania spieczonych fragmentów, które mogłyby doprowadzić do blokowania elementów kotła, w którym taki materiał opałowy jest spalany.

Na dzień dzisiejszy w Polsce działa mnóstwo składów materiałów opałowych, w których możemy nabyć ekogroszek. Znalezienie ekogroszku w takich miejscach jest bardzo proste ale jeśli chcą Państwo zaoszczędzić to najlepszym pomysłem będzie zakupienie ekogroszku na długo przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Często najlepsze ceny można znaleźć w czasie wiosny.