Jakie ozdoby do decoupage warto kupić?

Popularne ostatnio zdobienie przedmiotów za pomocą papierów i serwetek, czyli decoupage to nie tylko ciekawe hobby, ale również sposób na tworzenie pięknych i niepowtarzalnych przedmiotów. Tą metodą możemy ozdobić drewno, metal, szło, a nawet świece.

Kupowanie ozdób do decoupage

ozdoby do decoupageNazwa decoupage pochodzi z języka francuskiego i związana jest z wycinaniem. Do zdobienia przedmiotów możemy z powodzeniem wykorzystać to, co znajdziemy we własnym domu – serwetki, ozdobne papiery, a nawet wycinki z gazet. Dopasowujemy ich wielkość i kształt do wybranego przedmiotu, przyklejamy odpowiednim klejem, a następnie pokrywamy kilkoma warstwami lakieru, aby zabezpieczyć obrazek. Tak wygląda podstawowa wersja, która już sama w sobie może być naprawdę piękna. Jednak możemy iść o krok dalej i wykorzystać różnego rodzaju ozdoby do decoupage dostępne w specjalnych sklepach. W które z nich warto zainwestować? Na pewno przydatne okażą się farby, którymi możemy coś domalować, albo pokryć powierzchnię dookoła obrazka. Najlepiej sprawdzą się akrylowe. Nie muszą być to farby specjalistyczne, te ze zwykłego sklepu papierniczego z powodzeniem się sprawdzą. Możemy także ozdobić nasze dzieło złoceniami – potrzebny do tego będzie klej i proszek do złoceń, złocona folia lub po prostu złote farbki. Warto także zaopatrzyć się w wosk nakładany na złocenia, który dodaje im blasku i podkreśla kontury. Jeśli chcemy sprawić wrażenie, że zdobiony przez nas przedmiot jest stary mamy do dyspozycji specjalne środki i lakiery tworzące np. efekt spękań czy patyny.

Decoupage to naprawdę ciekawe hobby, które może przynieść dużo satysfakcji i przyjemności z tworzenia. Jeśli tylko czujemy w sobie zmysł artystyczny, możemy nie tylko udekorować swoje mieszkanie ciekawymi przedmiotami, ale także stworzyć dobrze rozwijający się biznes.