Podróż busem do Holandii

Często jeżdżę za granicę do pracy. Nie mogę znaleźć sobie miejsca w Polsce i też nie lubię się wiązać jedną pracą na dłużej. Jestem młoda więc chce sprawdzić w jakiej pracy będę się czuła najlepiej. Jak na razie nie wybrałam jeszcze nic konkretnego, ale przy okazji wyjazdów nauczyłam się kilku języków obcych.

Dojazd do Holandii busem

busy z polski do holandiiNie posiadam swojego samochodu i prawa jazdy więc aktualnie wszystkie moje wyjazdy odbywały się busem, samolotem, samochodem z inną osobą, która akurat jechała tam, gdzie ja. Jakoś sobie radziłam i nie narzekałam na swój los. Jednak wydarzyła się światowa tragedia mianowicie pandemia jednego zmutowanego wirusa, którego wszyscy się boją. Nie powiem, że mnie to nie zmartwiło, bo zmartwiło i to bardzo a szczególnie jako osoba, która już kilka razy przeszła zapalenie płuc byłam podwójnie narażona. Lecz los tak chciał, że musiałam wyjechać pilnie do pracy i padło na Holandię. Musiałam się tam jakoś dostać.Okazało się że, busy z polski do holandii nie są drogie, ale przez pandemie było ich mało. Na całe szczęście udało mi się znaleźć busa który jechał w takim terminie jaki mi odpowiadał. Były małe problemy z przejazdem przez granicę, ale na wszelki wypadek zaopatrzyłam się w zaświadczenie uprawniające mnie do podjęcia pracy za granicą. Kierowca busa się ze mnie śmiał, że pewnie nie będzie potrzebne, ale wolałam mieć coś takiego przy sobie.

Podróż busem zajęła więcej czasu niż zwykle, ale to pewnie przez to, że musieliśmy czekać na granicy. Później jak już wyjechaliśmy za granicę droga była naprawdę w porządku. Chwile się przespałam, ale zdecydowanie większość drogi busem przegadałam z naprawdę miłym kierowcą. Po około jedenastu godzinach byliśmy już blisko celu więc zaczęłam się ogarniać, żeby nie zapomnieć żadnej rzeczy, którą miałam przy sobie. Szczęśliwie dojechaliśmy do celu.