Wyżywienie w Szczawnicy – restauracje

restauracja3Szczawnica to miejscowość lecznicza zlokalizowana w na terenie Małopolski. Już od XIX wieku miejsce te słynne jest z uzdrowisk, ze względu na występujące w nim wody mineralne. Szczawnica jest też ciekawa pod względem turystyki.

To właśnie w tym mieście powstał pierwszy klub kajakarstwa górskiego. Dodatkowo, w Szczawnicy znajdują się szlaki narciarskie, gdzie jedna z nich o długości jeden kilometr jest jedną z najbardziej ciekawych tras narciarskich w kraju. Osoby preferujące spędzanie wakacji letnich na świeżym powietrzu też mają możliwość liczyć na masę atrakcji, między innymi szlaki wspinaczkowe czy rowerowe. Pomimo że miasteczko liczy jedynie ponad siedem tysięcy mieszkańców, to pochwalić się może dużą ilością miejsc gastronomicznych. Gastronomia Szczawnica to w szczególności kuchnia regionalna, zaś polecane restauracje w Szczawnicy to między innymi jadłodajnia Pod Kolejką. To oryginalne miejsce położone jest w samym centrum miejscowości, blisko dolnego przystanku kolei linowej.

Restauracja WZH – Szczawnica – wyżywienie w Szczawnicy

Kuchnia polska w Szczawnicy jest cały czas kultywowana, dzięki czemu amatorzy smacznego jedzenia mogą wypróbować befsztyku tatarskiego czy Beuf strogonow. Dzięki temu każdy ma gwarancję, iż wyżywienie w Szczawnicy przypadnie do gustu nawet najwybredniejszym gościom. W dodatku, restauracja Szczawnica obsługuje imprezy okolicznościowe w Szczawnicy, między innymi sylwester czy imprezy rodzinne. Wszystkie osoby pragnące spędzić dłuższe wakacje w tym malowniczym miejscu mogą pokusić się o spływ Dunajcem, który w zależności od poziomu wody zajmuje dwie-trzy godziny. Inną atrakcyjną informacją jest fakt, że w okolicy Szczawnicy mieści się wiele wód leczniczych, na przykład Helena, Wanda czy Szymon. Ponadto, osoby narzekające na kłopoty oddechowe mają możliwość skorzystać z usług szczawnickiego uzdrowiska, które ma ponad 150 lat.

Bez różnicy na to, jaki jest powód podróży do Szczawnicy, bezdyskusyjne jest, iż każda osoba zwiedzająca to wspaniałe miejsce na pewno zauroczy się w nim a także zdecyduje się tam wrócić, bez różnicy na trwający sezon.

Dodaj komentarz