Siedzisko stadionowe

Każdy z nas choć raz miał okazję być na stadionie piłkarskim, a jeśli nie, to chociaż widział go na zdjęciach. W oczy rzuca się ogromna ilość siedzisk stadionowych. To one zapewniają kibicom wygodę i komfort podczas oglądania widowiska sportowego. Jeśli będą niskiej jakości, to z pewnością nie zapamiętamy wizyty na stadionie najlepiej.

Trwałość siedzisk na stadionach

siedziska stadionoweNie ulega wątpliwościom, że zadowolenie z wizyty na stadionie piłkarskim jest ściśle uzależnione od komfortu, w jakim przyjdzie nam oglądać mecz. Z reguły siedziska stadionowe wystawione są na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. I nie chodzi tutaj tylko o deszcz, ale również słońce, którego bezpośrednie oddziaływanie na siedzisko może powodować ich blaknięcie i w konsekwencji całkowitą utratę koloru. Ważne jest również, by siedziska były odporne na mróz, bowiem jeśli na siedzisku zbierze się woda, która zamarznie, to niedopuszczalne jest, by odkształciła ona siedzisko. Musi być ono zawsze gotowe na przyjęcie kibiców na obiekt sportowy. Kibice mają różną wagę ciała, więc ważne jest, by siedziska stadionowe nie pękały pod wpływem sporego ciężaru kibica. Ponadto każdy klub sportowy posiada swoje barwy, które zazwyczaj nanoszone są na siedziska. Wybrane siedziska maluje się jednym kolorem, a inne drugim, w zależności od tego, ilu kolorowy jest herb klubu sportowego.

Oglądanie meczu na stadionie to niewątpliwie ogromna przyjemność. Każdy kto jej doświadczył, chętnie zasiada na siedzisku stadionowym. Jednakże musi być ono bardzo wygodne, by móc oglądać mecz w komfortowych warunkach. Nie może ono chłonąć wody, bo to zamoczyłoby odzież kibica. Muszą być one wykonane z tworzywa, które bardzo łatwo można wytrzeć po deszczu. Bowiem siedzenie na mokrym siedzisku nie należy do najprzyjemniejszych.