Woski, balsamy, olejki i inne kosmetyki do brody

Dbanie o brodę nie należy do łatwych zadań. Wynika to z faktu, że włosy brody są o wiele grubsze i trudniejsze w ułożeniu. Ponadto są znacznie bardziej narażone na działanie różnych czynników – niekoniecznie atmosferycznych. W brodzie bardzo często gromadzą się resztki pokarmu.

Markowe produkty stosowane w pielęgnacji włosów brody

apothecary 87Dodatkowo jeśli brodacz pali papierosy, włosy są narażone na działaniu setek szkodliwych substancji. W związku z tym warto o brodę zadbać i używać specjalnych kosmetyków, które zapewnią jej doskonały wygląd. Na samym początku warto zaopatrzyć się w szczotkę do brody. Takie szczotki nazywane są też kartaczami. Są to szczotki, które posiadają bardzo sztywne ząbki, przez co nie tylko broda jest rozczesywana, ale do tego masowana jest skóra, która znajduje się pod nią. Każdy brodacz powinien zwrócić uwagę na kosmetyki produkowane przez markę apothecary 87. Jest to marka, która specjalizuje się w produkcji takich kosmetyków jak olejki do brody, balsamy, pomady, szampony i inne. Olejek do brody ma za zadanie nawilżyć brodę. Włosy brody lubią się przesuszać, a jeśli są przesuszone to cierpi nie tylko skóra twarzy. Takie włosy bardzo trudno ułożyć. Dlatego codziennie każdy brodaty mężczyzna powinien nakładać na swoją brodę trochę olejku. Balsamy stosuje się najczęściej po kąpieli, a ich zadaniem jest odżywienie brody.

Szampony do brody powinny być produkowane z naturalnych składników (naturalnych ekstraktów). W szamponie nie mogą znajdować się środki uczulające, bo jak wiadomo, skóra twarzy (zwłaszcza pod brodą) jest bardzo wrażliwa. Należy wybierać kosmetyki, zwracając uwagę także na ich zapach. W szamponach do brody znajdują się niewielkie ilości substancji powierzchniowo czynnych. Marka zajmuje się też sprzedażą specjalnych wosków do układania brody i wąsów.