Wynajem samochodu na urlopie

 

Jeszcze kilka lat temu wynajmowanie samochodu kojarzyło się nieodłącznie z luksusem, na który niewielu było stać. Obecnie coraz więcej z nas decyduje się na taki sposób podróżowania. Dotyczy to już nie tylko bogatych biznesmenów, lecz także rodzin udających się na rodzinne wakacje.

Wynajmowanie samochodu podczas urlopu

Wynajem samochoduWynajem samochodu to dobre rozwiązanie dla osób, które nie posiadają własnego pojazdu. Jest to dużo bardziej wygodny środek transportu niż pociąg czy autobus, szczególnie w przypadku podróży z całą rodziną. Rozwiązanie takie może być zastosowane zarówno w przypadku krótkiego, weekendowego wypadu nad morze, tygodniowego wyjazdu za granicę oraz urlopu w oddalonym od nas zakątku świata. Samochód wynająć możemy w miejscu naszego zamieszkania i od razu nim udać się w podróż. Istnieje również możliwość wynajęcia pojazdu już w ostatecznym punkcie naszej podróży, po uprzednim przelocie samolotem. Ten sposób pozwala na zaoszczędzenie czasu oraz zapewnienie sobie wygody, którą gwarantuje poruszanie się autem. Zdecydowanymi plusami takiego rozwiązania są: brak kosztów utrzymania wynajętego samochodu, całkowita wygoda, sprawne i przygotowane do jazdy samochody, jasne i zrozumiałe zasady wynajmu, ubezpieczenie pojazdu, dowolność w wyborze wyposażenia, niezależność podczas wyjazdu. Jeśli zaplanujemy wynajem samochodu, warto skontaktować się z firmą wynajmującą z odpowiednim wyprzedzeniem. Należy liczyć się z tym, że koszty wynajmu z dnia na dzień mogą być wyższe niż w przypadku wcześniejszej rezerwacji. Podczas wynajmowania samochodu na ostatnią chwilę możemy również napotkać problem w postaci małej ilości aut do wyboru. Warto mieć świadomość istnienia dodatkowych opłat np. za zwrot samochodu po godzinach pracy wypożyczalni. Młody wiek kierowcy również może być obarczony dodatkowymi opłatami. Warto dowiedzieć się również, czy zwrot pojazdu musi odbyć się w tym samym miejscu, w którym dokonujemy jego wynajmu. Różnie rozwiązywana jest kwestia zatankowania samochodu – zwykle jednak otrzymujemy pojazd z pełnym bakiem i w takim samym stanie obowiązani jesteśmy go oddać.

Jeśli więc jesteśmy zainteresowani wynajmem samochodu na urlopie, warto przemyśleć tę kwestię odpowiednio wcześniej i przygotować pytania dotyczące wynajmu. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, lecz należy pamiętać, że podczas korzystania odpowiadamy za wynajmowany pojazd i przy zwrocie będziemy rozliczani ze wszystkich rys czy uszkodzeń.