Atrakcje na Kaszubach

Północ Polski to region, który jest bardzo atrakcyjny turystycznie, głównie przez dostęp do morza. Warto wybrać się tam nie tylko nad morze, ale także zwiedzić ciekawe miejsca ściśle na Kaszubach. Ten region słynie z wielu zabytków, tradycji oraz unikalnej kuchni. Poza tym, to także wielka gratka dla fanów sportów wodnych. 

Co warto zrobić podczas wycieczki na Kaszuby?

kajaki kaszubyKaszuby to region kulturowy, który rozciąga się na północy Polski. Obejmuje swoim obszarem również Pomorze Gdańskie oraz część Borów Tucholskich. Jest to obszar bardzo bogaty pod względem turystycznym. Co roku odwiedza go bardzo dużo ludzi. To właśnie tam można usłyszeć specyficzny język kaszubski, uznany za polski język regionalny. Oprócz tego skosztujemy tam tradycyjnej kuchni. Królują w niej oczywiście ryby, szczególnie śledzie. Kultowe są tak zwane śledzie po kaszubsku, czyli przygotowane na słodko, z rodzynkami i cebulką. Poza tym, popularne są tak zwane plińce, czyli placki ziemniaczane z dodatkami. Kaszuby to także miejsce, gdzie można wziąć udział w wielu spływach kajakowych. Region ten bowiem słynie z dużej ilości rzek oraz jezior. Jeśli chodzi o kajaki Kaszuby to raj dal miłośników tego rodzaju sportów. Wartą przepłynięcia trasą jest zdecydowanie tak zwane „Kółko Raduńskie”. Rzeka Radunia łączy ze sobą aż dziesięć różnych jezior. Z tego powodu możemy rozpocząć spływ w dowolnym miejscu na rzece i odwiedzić wszystkie te jeziora. Zapewni to niesamowite doznania i zapierające dech widoki.

Północna Polska to jeden z ciekawszych regionów naszego kraju. Będąc tam warto odwiedzić Kaszuby. Popływamy tam nie tylko w morzu, ale także w wielu jeziorach. Można także wybrać się na emocjonujący spływ kajakowy na jednej z tamtejszych rzek. Oprócz tego warto rozsmakować się w ich kuchni, zwiedzić urokliwe wioski i miasta czy zobaczyć muzea.