Autko z zasilaniem elektrycznym

Dla wielu rodziców zakup idealnej zabawki dla malucha nie jest taki oczywisty, ponieważ czasem bywa tak, że maluch prze jeden dzień się bawi zabawką, a potem o niej zapomina. Dlatego też szukają czegoś, co je zaciekawi na długi czas.

Od jakiego wieku są samochody elektryczne?

auto elektryczne dla dzieckaDzieci uczą się przez naśladowanie, dlatego też nie ma w tym nic dziwnego, kiedy maluch z entuzjazmem pędzi do napotkanego w sklepie samochodu, próbując nim kierować. Dlatego też zabawki, które wyglądem przypominają prawdziwe rzeczy ze świata dorosłych, są najbardziej interesujące. Auto elektryczne dla dziecka będzie s z pewnością zabawką o jakiej większość dzieci marzy. Jest to pojazd o całkiem sporych rozmiarach, którego karoseria jet wykonane z odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego. Posiada boczne lusterka, kierownicę z klaksonem, pompowane koła czy światła led z przodu i z tyłu. Wewnątrz znajduje się jeden bądź dwa fotele z pasami bezpieczeństwa, aby maluchy nie wypadły z pojazdu w trakcie przejażdżki. Tego typu pojazdy są dozwolone dla dzieci od trzeciego roku życia, ponieważ wymagają samodzielnego kierowania. Choć nie jest to trudne zadanie, to jednak wymaga nieco ćwiczeń. Zamontowany wewnątrz silnik i demontowany akumulator, pozwalają maluchom  na przemieszczanie się z maksymalną prędkością kilku kilometrów na godzinę, zatem jest to bezpieczna szybkość dla takich maluchów. W sprzedaży znajdziemy modele klasyczne w stylu sedan z niskim zawieszeniem i terenowe pojazdy z napędem na cztery koła.

Takim pojazdem maluchy mogą jeździć po domu, jeżeli mamy wystarczająco duże pomieszczenia, w ogrodzie czy na spacerze. Dzieci bardzo lubią przejażdżki w autkach elektrycznych, gdyż choć przez chwilę czują się jak dorośli, kierujący swoimi pojazdami.