Czy dzięki listwom przypodłogowym mieszkanie wygląda lepiej?

Urządzając niedawno swoje mieszkanie każdy z wyborów dotyczących wystroju był przeze mnie bardzo dokładnie przemyślany. Bardzo dużo rzeczy jest i najlepiej wcześniej zrobić listę rzeczy których trzeba kupić i są potrzebne do mieszkania. A na koniec zostawić sporo wolnego miejsca, na rzeczy, o których czasem się zapomina.

Czy białe listwy sprawdzają się w mieszkaniu?

listwy białe przypodłogoweJedną z rzeczy, o której zapomniałam są listwy przypodłogowe. Zdecydowałam się na listwy białe przypodłogowe które bardzo dobrze wkomponowały się w wystrój mojego mieszkania. Są one bardzo estetyczne i klasyczne. Idealne w swojej prostocie. Kolor biały sprawia, że pasują zarówno do ciemnych jak do jasnych ścian. Ja zdecydowałam się też na nie ze względu na białe drzwi jakie mam zamontowane. Białych listew przypodłogowych jest dość sporo na rynku, są zarówno szerokie jak i wąskie, również ich kształt jest różny, proste lub trapezowe. Zwykle są proste u szczytu co sprawia, że łatwo się ściera z kurzu. Listwy takie założyłam także w kuchni, mimo że niektórzy decydują się na położenie tam płytek. Dobrze jest takie listwy przypodłogowe kupić dość szybko, tak aby miały okazję jakiś czas poleżeć w temperaturze, w której będą na co dzień i w jakiej będą zakładane. Ja zdecydowałam się je założyć na specjalne zatrzaski, dzięki temu można je zdjąć i pomalować ścianę, bez dodatkowego oklejania listew, mimo oklejania zdarza się, że mogą się one ubrudzić farbą czy klejem jeżeli zakładana jest tapeta.

W mieszkaniu listwy przypodłogowe są teoretycznie drobiazgiem, który nie ma dużego zastosowania, jednak dzięki nim mieszkanie wydaje się być wykończone, nawet wtedy gdy nie jest do końca umeblowane. Warto zwrócić uwagę na nie w momencie kiedy urządzamy swoje mieszkanie i pomyśleć jakie będą nam najbardziej odpowiadać.