Czy nitownica to dobry pomysł na prezent?

Mój brat i bratowa dobrali się idealnie. Ona cały czas wymyśla nowe aranżacje wnętrz, a on wdraża jej pomysły w życie. Co ich odwiedzę, pokazują mi najnowsze zmiany w wystroju. Ich dom jest w stanie wiecznego remontu, ale najwyraźniej pasuje im taki stan rzeczy.

Wybór odpowiedniej nitownicy

nitownica elektrycznaZbliżały się trzydzieste drugie urodziny mojego brata, postanowiłem więc kupić mu z tej okazji jakieś narzędzia, bo wiedziałem, że na pewno skorzysta z takiego prezentu. Nie byłem pewny, co dokładnie mu się przyda, zwróciłem się więc o radę do szwagierki. Powiedziała mi, że planowała obić meble skórą, za pomocą nitów, a do realizacji tego przedsięwzięcia brakowało w ich arsenale narzędzi, właśnie nitownicy. Obijanie mebli za pomocą nitów wydało mi się dziwnym pomysłem, ale o gustach przecież się nie dyskutuje. Przynajmniej miałem pomysł na prezent. W wolny weekend wyruszyłem na poszukiwania odpowiedniego sprzętu, nie chciałem podarować bratu jakiegoś bubla. W sklepie miałem do wyboru nitownice ręczne, elektryczne i pneumatyczne. Ręczna była najtańsza, jednak wymagała użycia sporej siły przy pracy, wolałem wybrać coś bardziej poręcznego. Pneumatyczna była przeznaczona do bardziej profesjonalnych celów i jej cena zdecydowanie przekraczała mój budżet na prezent. Idealna więc okazała się nitownica elektryczna, zasilana na akumulator. Jej obsługa jest bardzo prosta. Może ma trochę większą wagę niż nitownica ręczna, jednak użytkowanie jej jest o wiele wygodniejsze. Ponad to, jej cena była na tyle niska, że mogłem pozwolić sobie na zakup modelu lepszej marki.

Tak jak myślałem, brat bardzo ucieszył się z mojego prezentu. Po paru tygodniach od imprezy urodzinowej, zaprosił mnie żebym mógł obejrzeć efekty pracy nitownicy. Muszę przyznać, że skóra na meblach stworzyła oryginalną, ale ładną kompozycję wraz z nitami.