dotacje z unii europejskiej

Czy warto starać się o dotacje z unii europejskiej w Polsce?

Nie ma chyba kraju w którym ludzie w pełni są zadowoleni z działań władzy. Nawet jeżeli gdzieś tak mówią, to pewnie dlatego, że nie mają innego wyboru. We wszystkich państwach gdzie panuje wolność słowa, krytyka władzy jest jednak normą.

Dotacje z unii europejskiej są korzystne

dotacje z unii europejskiejZawsze jest bowiem coś czego można byłoby się doczepić i ponarzekać.Szczególnie w naszym kraju jest tych rzeczy bardzo dużo. Nic dziwnego więc, że obywatele tak często wyjeżdżają, bądź buntują się przeciw działaniom władzy. Wszystkie afery na scenie politycznej również nie poprawiają całej sytuacji i budzą kolejne wątpliwości. Jednak trzeba się nauczyć również dostrzegać te dobre strony, ponieważ często nie jest tak źle jak się wydaje. Założenie firmy w naszym kraju, wiąże się oczywiście z wieloma niedogodnościami. Same wizyty w urzędach i skomplikowane deklaracje prawne, to bowiem dopiero początek. Wysokie opłaty za prowadzenie działalności gospodarczej, a co najważniejsze niezwykle niska kwota wolna od podatku wcale nie poprawiają sprawy. Początkujący przedsiębiorcy nie mają więc w naszym kraju łatwo. Wszystko jednak starają się jakoś ratować dofinansowania unijne dla małych firm. Zaczęły się one pojawiać krótko po wejściu polski do unii europejskiej. Umożliwiły one wielu ludziom rozpoczęcie swojej własnej działalności gospodarczej. Dzięki nim można sobie bowiem pozwolić na zakup niezbędnego sprzętu do prowadzenia przedsiębiorstwa. Dotacje z unii europejskiej dla małych firm są o tyle korzystne, że nie trzeba ich oddawać. Dostaje się więc kilkadziesiąt tysięcy złotych, które można spożytkować na sprzęt, bądź oprogramowanie. Wiele osób oczywiście nie wie początkowo, jak napisać projekt o dofinansowanie, jednak jest to w miarę proste.

Dofinansowania z unii są więc jednym z niewielu pozytywnych aspektów zakładania działalności w proste. Oczywiście władze cały czas starają się uatrakcyjniać ten proces, jednak nadal nie jest tak jakby wielu chciało.