Czy warto zrobić kurs przedłużania rzęs?

Długie i gęste rzęsy są marzeniem każdej kobiety. Dodają wdzięku, podkreślają oko i przyciągają spojrzenia. Coraz częściej panie decydują się na ich przedłużenie i zagęszczenie. Jeśli zatem interesujesz się kosmetologią, jesteś dokładna i masz tzw. „pewną rękę” może warto zostać stylistką rzęs. 

Profesjonalne kursy przedłużania rzęs

kurs przedłużania rzęsWe wszystkich większych miastach znajdziemy oferty takich kursów, najlepiej poszukać ich online. Do wyboru są zarówno podstawowe, przeznaczone dla osób początkujących jak i bardziej zaawansowane, pozwalające podnieść swoje kwalifikacje. Jeśli masz już spore doświadczenie w stylizacji rzęs, możesz zdecydować się na kurs instruktorski. Dobry kurs przedłużania rzęs składa się z części teoretycznej, praktycznej oraz omówienia zasad BHP. Szkolenia odbywają się w małych, kilkuosobowych grupach. Najpierw ćwiczy się na manekinie, dopiero potem na prawdziwej modelce, cały czas pod okiem instruktora. Organizator kursu powinien zapewnić wszystkie niezbędne produkty i akcesoria, które powinny być już wliczone w cenę. Po ukończeniu szkolenia kursantki otrzymują certyfikat, który uprawnia je do pracy jako stylistki rzęs. Ceny podstawowego kursu zaczynają się od 600 zł za 8 godzinne szkolenie. Oczywiście mogą się one nieco różnić w poszczególnych miastach. Wielu organizatorów kursów oferuje swoim klientkom zakup zestawu startowego, w którym znajda wszystkie produkty i akcesoria, które są niezbędne aby rozpocząć samodzielną pracę przy przedłużaniu rzęs. 

Przedłużanie rzęs może być świetnym pomysłem na biznes. Warto poświęcić czas i pieniądze na dobry kurs, bo ta inwestycja ma szanse szybko się zwrócić. Jeśli tylko będziesz pogłębiać swoją wiedzę, zdobywać doświadczenie i rozwijać umiejętności, klientek na pewno ci nie zabraknie.