Czym jest ozonowanie?

Ludzie już od wielu lat są coraz bardziej świadomi tego, jakie zanieczyszczeń występują w powietrzu i w wodzie. Dlatego starają się samodzielnie chronić przed nimi. Zawsze najlepsze są najprostsze rozwiązania, choć nie zawsze są na wyciągnięcie ręki.

Jak ozonować wodę pitną?

ozonowanie wody pitnej w domuWiększość z nas do picia kupuje wodę źródlaną lub mineralną w butelkach. W większości wypadków jest ona sprawdzona i bezpieczna, ale też dość droga. W niektórych miastach Polski, z kranu leci na tyle czysta woda, że władze polecają ją do bezpośredniego spożycia. Na pewno jest do dobre rozwiązanie, ale żeby mieć stu procentową pewność, że pijemy naprawdę czystą wodę, można ją poddać procesowi ozonowania. Generator ozonu jest niewielkim urządzeniem, które może być stosowane przez każdego z nas w domu, gdyż jest łatwo dostępny. Można go wykorzystywać do ozonowania powietrza, wody, owoców i warzyw czy mięsa. Ozonowanie wody pitnej w domu jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy nalać wody do butelki i wsadzić do niej specjalną końcówkę ozonatora zakończoną kulką z pumeksu. Dzięki temu, woda zostanie oczyszczona z wszelkich bakterii, wirusów, chloru czy różnych zanieczyszczeń. Ozon w dużym stężeniu jest trujący, ale stosowanie go zgodnie z zaleceniami jest bezpieczne i pożyteczne. Ważne, aby ozonować wodę w plastikowych lub szklanych butelkach, a nie metalowych, bo mogą one wchodzić w reakcje z ozonem. W podobny sposób można ozonować różne produkty spożywcze, które wystarczy wsadzić do wody i zanurzyć w niej rurkę z końcówką ozonatora.

Jest to bardzo prosta i skuteczna metoda na pozbycie się zanieczyszczeń, chloru, pestycydów czy nawet antybiotyków stosowanych w hodowli zwierząt. Wodę można ozonować przebywając w pomieszczeniu, ponieważ ozon nie wydostaje się poza taflę wody.