Czym jest zamgławianie?

Jest wiele nowoczesnych sposobów na odkażanie. Jednakże metod używanych w skali komercyjnej już znacznie mniej. Natomiast najpopularniejszymi z nich są zamgławianie oraz ozonowanie, przy czym w odkażaniu przemysłowym bardziej sprawdza się pierwsza opcja.

Dezynfekowanie przez zamgławianie

zamgławianie dezynfekcjaOdkażanie hal, magazynów, biur, jak też innych obiektów o dużym metrażu to przedsięwzięcie niełatwe. Jednakże są metody, które sprawdzają się w nich najlepiej. Takie powierzchnie można także ozonować, ale potrzeba by sporych ozonatorów, a takich raczej brak, toteż najlepiej zastosować zamgławianie. Jest to metoda bardzo prosta, ale niezwykle skuteczna i co bardzo ważne – trwa niewiele więcej niż godzinę. Do jej zastosowania nie potrzeba wynosić maszyn, sprzętu, czy elektroniki, bowiem jest to dla nich całkowicie bezpieczne. Zatem jeżeli zainteresowało nas zamgławianie dezynfekcja tą metodą jest domeną wielu firm w naszym mieście. Rzecz jasna mówimy o tych zajmujących się odkażaniem. Koszt tej usługi jest relatywnie niewysoki, co sprawia, że jest tą najczęściej wybieraną. Ta metoda sprawdza się również przy dezynfekowaniu domów i mieszkań o dużej powierzchni, jak również samochodów, zarówno osobowych, dostawczych, jak i TIR-ów. Jeżeli chcemy zlecić dezynfekcję tą metodą to możemy to zrobić o dowolnej porze, albowiem większość przedsiębiorstw odkażających w naszym mieście jest czynna przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, nie wyłączając świat ani dni ustawowo wolnych.

Zamgławianie zabija wszelkie mikroorganizmy i drobnoustroje, w tym: alergeny, wolne rodniki, wirusy, bakterie, pleśnie, pleśń, grzyby, a także odświeża pomieszczenia. To metoda, która warto zastosować, zwłaszcza w dobie globalnej pandemii, gdy o higienę miejsca pracy trzeba dbać znacznie bardziej.