Dach nad basenem w ogrodzie

 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób posiada w swoich ogrodach baseny całoroczne. Większość z nich to baseny, które są nieckami umieszczonymi w ziemi. Korzysta się z nich praktycznie tylko i wyłącznie latem, natomiast przez pozostałą część roku pojawia się wyzwanie, związane z utrzymaniem takiego basenu, głównie pod kątem czystości.

Zadaszamy ogrodowe baseny

funkcjonalne zadaszenia basenowe - cenyKażda osoba, posiadająca w ogrodzie basen, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kupno takiego luksusu to dopiero początek wydatków. Trzeba mieć na uwadze to, że im większy basen, tym więcej pieniędzy trzeba przeznaczyć na jego utrzymanie. Chodzi tutaj przede wszystkim o utrzymanie czystości wody, a także dna i ścianek. Dużym wyzwaniem są różne zanieczyszczenia mechaniczne, które najwięcej pojawia się jesienią. Na szczęście można basen zadaszyć. Coraz więcej osób decyduje się na funkcjonalne zadaszenia basenowe – ceny ich w ostatnich latach stały się bowiem bardzo konkurencyjne. Na koszt zadaszenia składa się kilka czynników. Jednym z nich jest oczywiście wielkość basenu, a także jakość wykonania samego zadaszenia. Większość zadaszeń to takie, które można przesuwać. Dzięki temu możemy odkrywać taką część basenu, jaka nam odpowiada. Zadaszenie nie tylko chroni przed mechanicznymi zanieczyszczeniami. W momencie, kiedy jest ono dość wysokie, pozwala nam pływać na przykład w deszczowe dni. Dzięki zadaszeniu utrzymuje się też nieco wyższa temperatura wody.

Coraz więcej posiadaczy basenów ogrodowych decyduje się na ich zadaszenie. Zazwyczaj jest to dach przesuwany, który sprawdzi się w deszczowe i zimne dni. Baseny zasuwa się też na noc, dzięki temu nie musimy martwić się o mechaniczne uszkodzenia. Jest to też dobra rozwiązanie jako ochrona basenu w inne pory roku, niż lato.