Dobra listwa przypodłogowa

 

Tworzenie dobrej aranżacji dowolnego wnętrza opiera się na takim doborze materiałów i ich kolorystyce by powstała spójna całość. Dotyczy to również detali wykończeniowych mających ogromny wpływ na jakość wykończenia wnętrza jak chociażby listwy przypodłogowe dostępne w bardzo wielu wariantach materiałowych i kolorystycznych.

Znaczenie listew przypodłogowych i sposoby ich montażu

białe listwy przypodłogoweListwy wykorzystywane do zwieńczenia podłogi oferowane są w bardzo wielu wariantach. Na rynku są dostępne produkty o różnych kształtach, kolorach i wysokościach. Listwy wykonuje się z bardzo różnorodnych materiałów co umożliwia odpowiednie ich dopasowanie do poszczególnych pomieszczeń. Listwa przypodłogowa ma wpływ na optyczne zwiększenie lub obniżenie wysokości pomieszczenia. Jest to również element zabezpieczający ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi podczas sprzątania czy przesuwania przedmiotów po powierzchni podłogi. To także bardzo dobre kanały do rozprowadzenia okablowania. Dobrze dobrane listwy pełnią funkcję dekoracyjną. Klienci bardzo chętnie sięgają po solidne białe listwy przypodłogowe wykonane z drewnopochodnego MDF pokrytego okleiną. Listwa przypodłogowa wykonane z białego MDF optycznie powiększają pomieszczenie. Można je również pomalować na dowolny kolor. Montaż tego rodzaju listew można przeprowadzić używając specjalnych profili, silikonu lub kleju. Listwy przypodłogowe wytwarza się z różnych materiałów. Są nimi najczęściej drewno, aluminium, stal, ceramika, PCV i wspomniany MDF. Istnieje zatem duży wybór ułatwiający właściwe dopasowanie do potrzeb klienta.

Wśród listew przypodłogowych istnieje zróżnicowanie pod względem metod montażowych. Wyróżnia się listwy montowane na specjalnych szynach określanych również jako klamry. Jednym ze sposobów jest montaż bezpośrednio do ściany na kołki rozporowe. Często montaż odbywa się za pomocą kleju i silikonu.