Dom prefabrykowany w Solcu – co to jest?

Dom prefabrykowany to nic innego jak tylko dom, który możemy kupić w częściach i później złożyć go w całość. Do czego to doszło, że już nawet dom możemy kupić na części – ktoś by powiedział, jednak jest to całkiem sprytne rozwiązanie. Ogólnie domem prefabrykowanym są również domy szkieletowe.

Domy w Solcu – najpierw należy obejrzeć

domy w SolcuJednak domy prefabrykowane dzielą się na: budynki na szkielecie drewnianym, budynki w technologii muru pruskiego i budynki z karmazytobetonu. Są to różne techniki, jednak dwie pierwsze są oparte o drewno, ostatni to już specjalne betonowe elementy. Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązania, ponieważ są dużo szybsze w realizacji ale również są trochę tańsze. Nie jest to kolosalna różnica, którą odczujemy aż tak mocno, jednak nie jest źle. Żeby obejrzeć jak to wygląda trzeba obejrzeć domy w Solcu. Najlepiej wejść i porozmawiać z właścicielem, nie mniej jednak tam jest dość duże skupisko takich domków. Z czego spora część to domy pasywne. Dom pasywny to dom bardzo oszczędny, który musi potrzebować poniżej 15 kilowatogodzin na metr kwadratowy do ogrzania. Jest to mało, ponieważ normalnie liczy się od 60 do 120! Czyli biorąc maksymalną wartość z domu pasywnego i minimalną z domu zwykłego mamy przebicie czterokrotne. Różnica więc jest widoczna gołym okiem. Jeszcze gdy domy prefabrykowane zaczęły zdobywać coraz większą rzeszę zwolenników, coraz bardziej mnie przekonują.

Czy jest warto kupować taki dom prefabrykowany? Moim zdaniem w dzisiejszych czasach jest to opłacalne. Wiadomo, że wartość odsprzedawanego domu będzie mniejsza niż murowanego, jednak nie powinniśmy myśleć o sprzedaży podczas budowania.