Escape room w Lublinie

Escape room to nowa forma rozrywki dla dzieci i dorosłych. Zabawa polega na tym, by wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. W tym celu należy rozwiązać serię zagadek i rebusów o różnym stopniu trudności. 

Otwarcie pierwszego escape roomu w Lublinie

escape room LublinW Polsce powstaje coraz więcej escape roomów. Jest to nowoczesna forma rozrywki, będąca ciekawą alternatywą dla wypadu do kina, klubu albo pubu, w której można wziąć udział wspólnie ze znajomymi. Pierwotnie była to jedna z wielu gier komputerowych, po jakimś czasie escape roomy zostały przeniesione z wirtualnej rzeczywistości do świata realnego. Wizyta w tego typu miejscu daje odwiedzającym mnóstwo emocji, pozwala również na miłe spędzenie czasu ze znajomymi. Każdy z escape roomów opowiada inną historię. Głównym celem uczestników zabawy jest wydostanie się z zamkniętych pomieszczeń, rozwiązując serię zagadek. Na wykonanie zadania mają zwykle określony limit czasu. Dla zapalonych graczy alternatywą dla spędzenia kolejnego popołudnia przed komputerem coraz częściej jest właśnie escape room Lublin należy do miast w Polsce, w których  z powodzeniem działa co najmniej kilka tego typu miejsc. Pokoje zagadek stanowią dochodowy interes, niemniej jednak na ich wybudowanie i urządzenie potrzeba sporej sumy pieniędzy. Przy rosnącej popularności escape roomów można oczekiwać, że inwestycja szybko się zwróci i zacznie przynosić zyski. Jedna rozgrywka dla grupy kilku osób stanowi koszt rzędu 100-150 złotych. No cóż, dobra zabawa z efektami specjalnymi nie należy do tanich rozrywek.

Gry online już dawno przestały wystarczać amatorom mocnych wrażeń. Coraz większą popularność zdobywają nowe formy rozrywki z gatunku „real life”. Escape roomy zapewniają odwiedzającym sporą dawkę emocji, a także pozwalają na integrację w grupie.