Montażownice ciężarowe

Instruktarz wymiany koła i montażownice ciężarowe

Każdy z nas ma samochód, albo rodzina. Bez względu na to każdy samochód ma koła i to aż cztery. Nie którym mogło się zdarzyć w przeszłości przebicie koła, czy to na drodze asfaltowej, czy na piaskowej drodze, jadąc do pracy, po zakupu, czy wracając z pracy i tak dalej.

Montażownice ciężarowe – w czym pomogą?

Montażownice ciężaroweNie zawsze jesteśmy w stanie wezwać pomoc drogową, bo albo nie mamy zasięgu w telefonie komórkowym, albo nas po prostu nie stać na taką usługę pomocy drogowej. Ale czasami możemy być zmuszeni skorzystać z ich usług, zwłaszcza jak przydarzy nam się sytuacja, że w bagażniku nie ma koła zapasowego. Ale większość z nas na ogół ma takie koło zapasowe. I dlatego właśnie może przedstawię sytuację, w której dana osoba złapała gumę na przykład: wracając z innego miasta, na drodze asfaltowej, a dookoła nie ma nikogo, kto mógłby tej osobie pomóc i załóżmy, że taka osoba nie ma zasięgu w telefonie komórkowym, więc nie może wezwać pomocy przez telefon. Dodajmy jeszcze fakt, że ta osoba mało się zna na zmianie koła w samochodzie. Dlatego zaprezentuje instruktarz wymiany koła, który ułatwi pracę każdemu. Po pierwsze trzeba sprawdzić parę rzeczy, czy są w bagażniku. W tym celu go otwieramy i zaglądamy do środka. Musimy w nim znaleźć przede wszystkim zapasowe koło, które wyciągamy. Następnie sprawdzamy, czy mamy podnośniki samochodowe, dobrze by było gdyby to były podnośniki kolumnowe, ale w takiej wersji zmniejszonej. Potem sprawdzamy, czy mamy odpowiednie narzędzia do odkręcenia koła z gumą, czyli, czy są klucze nasadkowe. Jeśli te wszystkie rzeczy mamy to należy podejść do koła z przebitą oponą i podstawić obok koła dwa podnośniki z prawej i lewej strony koła, będziemy mieć łatwiejszy dostęp do koła.

Następnie bierzemy klucz nasadkowy i odkręcamy koło, zdejmujemy je i nakładamy nowe, zakręcamy śrubki na kole kluczem nasadkowym i gotowe, ale potem warto jeszcze podjechać do mechanika, by ten wykorzystując urządzenia do geometrii kół, ustawił ich oś oraz załatał koło z gumą, wykorzystując montażownice ciężarowe.

Więcej można znaleźć na: sklepwarsztatowy.pl