Jak chronić psa przed pchłami?

Według popularnego powiedzenia pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Aby nasz pupil był zdrowy i szczęśliwy, powinniśmy dbać o niego w każdym aspekcie. Zbliżająca się wiosna niesie ze sobą zagrożenie w postaci niebezpiecznych dla psich organizmów pcheł. Jakie środki są najbardziej skuteczne w walce z niechcianymi gośćmi?

Najlepsze środki przeciwpchelne

ochrona przeciw pchłom dla psaW sklepach zoologicznych lub u weterynarzy znajdziemy wiele produktów, które mogą nam skutecznie pomóc w walce z pasożytami. Pchły ze względu na umiejętność skakania bardzo sprawnie poruszają się po psim ciele oraz z łatwością przemieszczają się z jednego czworonoga na drugiego. Aby uniknąć powikłań związanych z bytowaniem pasożytów, warto wdrożyć odpowiednią profilaktykę. Jednym ze sposobów jest używanie szamponów przeciwpchelnych podczas kąpieli. Jest to wygodne rozwiązanie, które eliminuje dorosłe osobniki, jednak zdecydowanie gorzej radzi sobie ze złożonymi dopiero co jajami. Ochrona przeciw pchłom dla psa to także specjalne obroże nasączone preparatami, które nie tylko je zwalczają, ale także zapobiegają ewentualnym nawrotom. Jeżeli zależy nam na długoterminowej ochronie, to powinniśmy skorzystać ze specjalnych kropli nanoszonych na grzbiet psa. Taka ochrona skutecznie zabezpiecza naszego pupila na kilka miesięcy. Należy jednak pamiętać o doborze dawki odpowiadającej wadze naszego czworonoga – zbyt mała lub zbyt duża ilość preparatu może okazać się nieskuteczna. Inne dostępne na rynku produkty, których możemy użyć w walce z pchłami, to zasypki oraz spraye.

Ochrona naszego psa przed pasożytami to niezwykle ważny obowiązek. Nieproszeni goście bytujący na ciele naszego pupila mogą wywołać wiele niebezpiecznych dla jego zdrowia chorób. Aby uchronić psiaka przed pchłami, warto stosować profilaktyczne środki w postaci szamponu, obroży, kropli, zasypek lub sprayów.