Jak chronić silnik koparki przed uszkodzeniem?

 

Większość obecnie wykorzystywanych maszyn budowlanych jest opartych o działanie napędu hydraulicznego. Wiąże się z tym zalety takie jak zwiększona wydajność jak i wady, czyli niska odporność na zanieczyszczenia w miejscu pracy. Stąd tez do tego typu maszyn koniecznie trzeba dokupić odpowiednie filtry.

Jaki filtr do koparki Caterpillar?

filtry caterpillarObecnie używane maszyny budowlane, zwłaszcza tych popularnych marek takich jak Caterpillar, działają w oparciu o napęd typu hydraulicznego. Dzięki temu maszyna taka może pracować ze znacznie większą wydajnością niż maszyna oparta o silnik benzynowy, ale z drugiej jest bardziej podatna na wszelkie zanieczyszczenia w miejscu pracy. Takie zanieczyszczenia, dostając się do silnika mogą nawet doprowadzić do jego trwałego uszkodzenia, na przykład  w wyniku zatarcia. Dlatego tez ważne jest zamontowanie dobrego filtru w tego typu maszynach. Filtry Caterpillar są sprzedawane zarówno w sklepie tego producenta, jak i przez zewnętrznych dystrybutorów, którzy sprzedają również jego zamienniki. Dzięki filtrom do koparek tej uznanej marki, wszelkie zanieczyszczenia krążące po układzie hydraulicznym są zatrzymywane, nie mając możliwości dotarcia bezpośrednio do silnika. Filtry takie trzeba okresowo wymieniać, lub też przeprowadzać prace konserwacyjne. Sygnałem do wykonania takich prac mogą być wszelkie nieprawidłowości w działaniu naszej koparki. Jednoznacznym sygnałem dla nas może być zwiększone zużycie paliwa przez silnik, lub też jego silne nagrzewanie się.

Wraz ze wzrostem inwestycji budowlanych, wzrasta również rola maszyn budowlanych. Dzięki nim możliwe jest szybkie i sprawne realizowanie inwestycji budowlanych. Aby takie maszyny działały odpowiednio sprawnie, koniecznie trzeba wyposażyć je w dobry filtr, który chroni silnik przed uszkodzeniem.

Jednym z dystrybutorów filtrów marki Caterpillar jest: https://motrol.pl/