Jak naprawić konstrukcje betonowe?

Uszkodzenia konstrukcji betonowych, występują dosyć często przez co ich naprawa jest jednym z elementów pracy budowlańców. Sama naprawa może i nie jest trudna jeżeli trzymamy się wytycznych w jaki sposób to zrobić. Dlatego właśnie teraz chciałem napisać jak naprawić beton oraz jakie środki do tego wykorzystać aby efekt być zadowalający.

Naprawa betonu – od czego zacząć?

zaprawa naprawcza do betonuRozpoczęcie naprawy konstrukcji betonowych musimy zdecydowanie rozpocząć od skucia luźnych, zniszczonych elementów betonu, oraz od usunięcia zniszczeń, które pozwolą nam na odkrycie płaszczyzny od której możemy rozpocząć renowację betonu. Następnie musimy zwrócić uwagę na to czy konstrukcja zbrojeniowa uległa zniszczeniu, jeśli nie to mamy problem z głowy, jeśli zaś nie musimy oczyścić pręty do momentu kiedy będziemy pewni że nie skorodowana powierzchnia będzie stanowiła trzon konstrukcji. Aby zabezpieczyć stalowe pręty możemy wykorzystać powłokę antykorozyjną, dzięki czemu zwiększymy jej wytrzymałość. Jeśli już jesteśmy pewni trwałości oraz czystości i zabezpieczyliśmy konstrukcje zbrojeniową możemy przejść do czynności odnowy betonu, najlepiej wcześniej przygotować powierzchnie która będziemy naprawiać, poprzez jej zwilżenie przez co zaprawa naprawcza do betonu silniej zwiąże się z powierzchnią. Po pewnym czasie należy zacząć nakładać produkt, który możemy znaleźć w wielu sklepach a jest nią zaprawa naprawcza do betonu, poprzez układanie coraz do kolejnych warstw, do momentu docelowego. Należy pamiętać aby odczekać przy nakładaniu poszczególnych warstw co wpłynie na mocniejsze związanie poszczególnych warstw naprawczych. Na koniec kiedy kształt już został odnowiony, aby doprawić cały efekt możemy wykorzystać papier ścierny lub drobnoziarnista szpachlówkę w celu uzyskania gładkiej powierzchni.

Naprawa betonu nie jest wcale niczym ciężkim, lecz zdecydowanie musimy pamiętać o tym aby wykonać każdy punkt naprawy jak najbardziej dokładnie dzięki czemu będziemy pewni że cała konstrukcja stalowa jak i betonowa została odnowiona w sposób właściwy, dzięki czemu nie rozpadnie się sama, jak i będzie bardziej trwała, dzięki czemu nie będziemy musieli poprawiać naszej pracy.