shabby chic

Jak urządzić małe mieszkanie meblami shabby chic

Masz małe mieszkanie i nie wiesz jak je urządzić? Teraz nie musisz korzystać z pomocy dekoratora wnętrz, wszystkie niezbędne informacje znajdziesz poniżej. Warto mieć meble shabby chic.

Meble shabby chic są modne.

shabby chicPo pierwsze musisz pamiętać, że ciemne kolory optycznie pomniejszają pomieszczenie, więc urządzając małe mieszkanie korzystaj raczej z jasnych barw typu beże, biele, gołębie szarości, kremy. Jeżeli zaś lubisz wyraziste kolory potraktuj je tylko jako dodatek ścian typu ozdobny pasek, bądź dobierz w mocnych barwach dekoracje do domu. Wybierając podłogę, niezależnie czy będą to panele, kafelki czy wykładzina ważne jest aby była ona jednorodna.
Równie ważne dla małego mieszkania jest odpowiednie oświetlenie. Dla tych ceniących sobie styl bardziej nowoczesny polecam punktowe lampy halogenowe, umieszczone we wnękach na ścianie, lub w podwieszanym suficie. Warto wykorzystać ich rozmiar i zaakcentować atuty mieszkania. Natomiast osobom lubiącym obcować z naturą polecam lampy w stylu prowansalskim, zdobione kwiatowymi wzorami.
Pomieszczenie można też powiększyć optycznie za pomocą luster albo fototapety. Aby uzyskać efekt trójwymiarowości i głębi zamiast obrazów warto powiesić lustra dekoracyjne, skierowane na kluczowy element wystroju. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne ale i nowoczesne. Kolejnym pomysłem na wydłużenie pomieszczenie jest fototapeta, która będzie odznaczać się z jasnym kolorem ścian. Pamiętajmy jednak aby nie była ona zbyt duża w porównaniu do pomieszczenia, gdyż może dać to efekt odwrotny i przytłoczyć wnętrze.
Istotny jest też dobór mebli. Jeśli zdecydowaliśmy się na styl prowansalski idealnie pasować będą tutaj meble shabby chic. Zazwyczaj w sklepach internetowych i stacjonarnych występują one w jasnych barwach. Idealnie będą nadawały się do pomieszczeń z ścianami beżowymi, lub w kolorze wyblakłej oliwki. Osoby stawiające na styl nowoczesny powinny wybierać natomiast w meblach ciemnych i prostych. Na tle białych ścian dobrze komponują się meble ze szklanymi drzwiczkami, jednak są one trudne do utrzymania w czystości.
Nie zapomnij o delikatnych dodatkach w postaci świeczek, talerzyków, kwiatów, wazonów, figurek. Pamiętaj jednak aby nie używać ich w nadmiarze, ponieważ może to spowodować, że Twoje mieszkanie będzie wydawało się zagracone. Meble shabby chic są ładne.