Jak zostać operatorem cnc?

Rozglądam się od kilku miesięcy za jakąś dobrą pracą na Śląsku. Nie chcę pracować w kopalni, ale w jakimś specjalistycznym zakładzie przemysłowy. Moi rodzice ciągle mi powtarzają, że powinienem zrobić jakieś specjalistyczne kursy. Też tak uważam, tylko to wszystko jest takie drogie. Mimo to, będzie się opłacało, ponieważ po pierwszej wypłacie kurs by się zwrócił.

Operator cnc – wymagania

obróbka cnc na ŚląskuMyślałem, aby zostać operatorem cnc. Jest to w dzisiejszych czasach bardzo popularny i opłacalny zawód, na którym można zarobić wiele pieniędzy, jednakże w tym przypadku należy zrobić specjalny kurs, który w teorii oraz praktyce przygotuje pracownika do wymaganego zawodu. Aby móc zajmować się czynnością, jaką jest obróbka cnc na Śląsku, powinienem posiadać umiejętność odczytywania i wykonywania rysunku technicznego. W następnej kolejności trzeba mieć pojęcie w zakresie oprogramowania CAD. Nie jest to łatwe, ale kursy można porobić i będę posiadał niniejsze wymogi. Niestety nie posiadam żadnego doświadczenia zawodowego w obróbce metalu i to zapewne będzie wielkim utrudnieniem. Wiem o tym, iż wiele firm poszukuje tylko doświadczonych pracowników oferując w zamian bardzo dobre warunki, jak umowa o pracę wraz z atrakcyjnym wynagrodzeniem powyżej dwóch i pół tysiąca złotych brutto. Chciałbym znać dobrze oprogramowanie maszyn CNC i móc je obsługiwać w dobrze prosperującej firmie. Warto, aby to była jednak praca jednozmianowa, ponieważ nie uśmiecha mi się chodzić na dwie, lub trzy zmiany.

Zanim jednak złożę aplikację do potencjalnej firmy, będę musiał zrobić ten kurs. Wydam na to moje ostatnie oszczędności w nadziei, iż mi się to zwróci po jakimś czasie. Pragnę się już usamodzielnić, a tylko dobra praca jest w stanie zagwarantować mi to. Nie chcę dłużej obciążać rodziców.