Jaki podkład do twarzy wybrać?

 

Jednym z najdłuższych i starannych procesów, jakie kobiety wykonują rano przed lustrem, to nakładanie podkładu na twarz. To nie tylko zajmuje tyle ze względu na rozmiar twarzy, ale również konieczności wyrównania i wygładzenia go na całej twarzy. Dodatkowo często trzeba poprawiać wiele miejsc, na twarzy, które zostały źle pokryte lub niewystarczająco.

Jaki powinien być podkład do twarzy?

essence stay all dayKażda twarz jest inna i należy do niej dobrać odpowiedni podkład. Jest to na tyle trudne, że na rynku znajduje się tyle kolorów i modeli, że można się pogubić. Dlatego najważniejszy jest możliwie najlepszy wybór koloru. Ponadto powinno się zadbać o to, by konsystencja była wystarczająco lekka i dobrze rozprowadzała się po skórze. Tylko wówczas można mieć pewność, że nie zostanie rozłożona nieuważnie lub zwyczajnie będzie odcinać się od szyi i włosów. Jeśli zaś podkład jest zbyt gęsty, to może podkreślić wszelkie niedoskonałości, mocno je uwypuklając. Jeśli chce się wybrać dobry podkład, to można sięgnąć po  essence stay all day. Jest lekki i łatwo się rozprowadza. Świetnie zakrywa również niedoskonałości, takie jak zaskórniki, wągry, blizny i wiele innych. Wystarczy nałożyć podkład i nie są one już dłużej widoczne. Każdy podkład powinien być również odpowiednio wydajny. Jeśli jest zbyt rzadki i zbyt szybko go ubywa, to najlepszy znak na to, że powinno się dokładnie zastanowić nad jego kolejnym kupnem. Podkład musi mieć lekką konsystencję, co nie oznacza, że jak woda.

Każda kobieta z makijażem na twarzy jest dużo śmielsza i lepiej czuje się sama ze sobą. Dlatego powinna się nie tylko zebrać na tyle, by moc odpowiednio się pomalować, ale również, by zrobić to dobrymi kosmetykami. Jeśli nie ma się pewności, powinno się poczytać różne opinie i przekonać, który kosmetyk będzie najlepszą opcją.