Jakich dodatków potrzebuje florystka?

By stworzyć piękny bukiet, nie wystarczą tylko kwiaty. Same w sobie stanowią fundament, ale potrzebują równie ładnej otoczki. Dlatego każda florystka w swoim miejscu pracy posiada mnóstwo dodatków, które mają ożywić wiązanki i bukiety.

Jakie dodatki wykorzystywane są najczęściej?

dodatki florystyczneBez wątpienia praktycznie w każdym bukiecie, znajdziemy suszone rośliny. W połączeniu z żywymi kwiatami, tworzą ciekawy kontrast. Tak naprawdę wzajemnie się uzupełniają i uwidaczniają to, co w całej kompozycji jest najpiękniejsze. Oczywiście dodatki florystyczne, to też różnego rodzaju druty. To wokół nich tworzony jest bukiet, by był sztywny, nie chwiał się na boki, ale i po prostu lepiej się prezentował. Opadające kwiatki nie tworzą najładniejszego widoku, dlatego każda florystka takie druciki posiada. Nie można również zapomnieć o wstążkach. Ich gamy kolorystyczne są tak pełne, że można dobrać idealny odcień do każdego rodzaju kwiatów. Nawet jeśli florystka nie tworzy akurat kompozycji kwiatowej, to może dodać wstążkę do pojedynczej róży. Wówczas staje się ona bardziej strojna i wygląda bogato. Bardzo często w swoich bukietach, wykorzystują florystki również koraliki. Gdy tworzony jest bukiet dla panny młodej, bardzo często są one wplatane. Tym samym nie możemy pominąć różnego rodzaju dodatków do bukietów ślubnych. Specjalne wstążeczki z napisami, czasem nawet sztuczne białe gołąbki, akcesoria z kryształkami. Cała pracownia florystki, wypełniona jest po brzegi podobnymi dodatkami florystycznymi. Mają one przede wszystkim za zadanie wzbogacić kompozycje kwiatowe.

Gdy idziemy zamówić bukiet czy wiązankę, najczęściej zdajemy się na doświadczenie i wiedzę florystki. To my wybieramy kwiaty, ale ona wszelkie dodatki. Dlatego każda kwiaciarnia posiada ich mnóstwo, a wciąż tworzone są w tym zakresie nowe pomysły.