Jakie szkło wybrać do lornetki?

Od wielu lat moją ogromną pasją jest wędkowanie. Zaraził mnie nią mój ojciec, który zabrał mnie ze sobą na pierwsze łowy, kiedy miałem kilkanaście lat. Mój syn w tym roku skończył 11 lat, więc uznałem, że nadszedł czas, żebym zabrał go ze sobą nad jezioro.

Szkło bk7 dla początkujących

szkło optyczne bk7W zeszły weekend wyruszyliśmy wczesnym rankiem nad pobliski zbiornik wodny. Początkowo mój syn był podekscytowany, jednak nie radził sobie najlepiej z obsługą wędki. Pocieszałem się, że z czasem się nauczy wszystkiego, jednak synek, w czasie oczekiwania, aż ryba złapie przynętę, wyraźnie stracił cały zapał. Kiedy opowiadałem mu o rodzajach spławików, kiwał głową, ale widziałem, że bardziej interesuje go oglądanie kaczek, które zebrały się na przeciwległym brzegu. Wtedy wpadłem na pomysł, że zamiast zmuszać go do wędkowania, kupię mu lornetkę, dzięki której będzie mógł obserwować dzikie zwierzęta. Już w poniedziałek udałem się do sklepu. Sprzedawca polecił mi jeden z tańszych modeli lornetki, dla początkujących oglądaczy przyrody. Powiedział mi, że do obserwacji przyrody najlepsze będzie urządzenie o parametrach 8×35, ponieważ można w nim ustawić ostrość na niski zakres odległości. Jest ono wyposażone w szkło optyczne bk7, wykonane z borokrzemu. Szkła są najważniejszym elementem lornetki, dzięki nim obraz jest wyraźny i jasny. Pryzmaty odwracają obraz stworzony przez soczewkę, dzięki czemu, nasze oko widzi go normalnie, a nie do góry nogami. One również są wykonane ze szkła bk7, co zapewnia najlepszą jakość obrazu widzianego przez okular.

Dzięki wyborowi lornetki z dobrymi szkłami, jestem pewny, że syn będzie zadowolony z takiego prezentu. Obserwowane przez niego kaczki będą doskonale widoczne. Jestem pewny, że będzie ze mną regularnie jeździć na ryby i spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu.