Kamera z czujnikiem ruchu do samochodu

 

Producenci samochodów miewali czasem bardzo dziwne pomysły, i nie brali pod uwagę tego, że nowoczesny wygląd wcale nie musi iść w parze z funkcjonalnością. Tak było i w moim przypadku, w którym tylna szyba samochodu była tak niewielka, że absolutnie nie pomagała w parkowaniu, a lusterka, choć dość duże, nie posiadały odpowiedniego przybliżenia.

Wielofunkcyjna kamera parkowania

nowoczesna kamera samochodowa z czujnikiem ruchuWielokrotnie miała miejsce sytuacja, że zatrzymałem się ledwie kilka centymetrów od ściany, lub innej przeszkody, nie mogąc dokładnie ocenić odległości podczas parkowania tyłem. Na szczęście, nie miałem jeszcze żadnych nieprzyjemności z tego powodu, aczkolwiek nie zamierzałem ryzykować, i postanowiłem samochód odpowiednio zmodyfikować. Potrzebna mi była nowoczesna kamera samochodowa z czujnikiem ruchu, jakie wielokrotnie widziałem w autach kolegów, a która była niesamowicie przydatnym urządzeniem w samochodach o niekoniecznie wygodnej konstrukcji. Takie kamery montowane były zwykle na podwoziu i pokazywały obraz bezpośrednio za samochodem, informując sygnałem dźwiękowym o jakimkolwiek ruchu, zarejestrowanym w polu widzenia kamery. Większość modeli kamer była bardzo prosta i łatwa w montażu, aczkolwiek najbardziej skomplikowane egzemplarze musiały być zainstalowane w warsztacie, choć zazwyczaj nie zajmowało to więcej niż kilkanaście minut.

Monitor takiej kamery miał często rozmiary niewielkiego tabletu, i umieszczany był na desce rozdzielczej lub na pulpicie w taki sposób, by był dobrze widoczny, ale jednocześnie nie przeszkadzał podczas jazdy. Całość zasilana była przez kabel, podłączony bezpośrednio do gniazdka samochodowego. Cofanie z pomocą takiej kamery były o wiele wygodniejsze, i była ona przydatna do każdego rodzaju samochodu, niezależnie od widoczności jaką posiadał.