Kiedy zdecydować się na leczenie alkoholizmu?

W alkoholu nie ma nic złego i zapewne większości z nas zdarza się go czasem wypić. Jednakże wśród Polaków coraz więcej jest osób, które alkoholu nadużywają, co ma swoje odzwierciedlenie w ilości sprzedawanych trunków. Najgorsze jest jednak to, ze w sidła uzależnienia wpadają coraz młodsze osoby.

Kto się zajmuje skutecznym leczeniem alkoholizmu?

skuteczne leczenie alkoholizmuAlkoholizm może się rozwijać latami, a może też dużo, dużo szybciej- wiele zależy tu od predyspozycji oraz charakteru. Badania naukowe jednoznacznie pokazują, że ludzie, którzy w swoich rodzinach mieli osoby nadużywające procentów, same przechodziły inicjację alkoholową dużo wcześniej niż ich rówieśnicy. Natomiast alkoholizm może dotknąć tak naprawdę każdego, tak polityka, jak i dozorcę. Bowiem najprostszym sposobem na ucieczkę od problemów, wyluzowanie się, czy bycie duszą towarzystwa, to wypić kilka głębszych. Jednak z czasem staje się to nawykiem sprowadzonym do roli rytuału, a jak wiadomo – rytuał jest święty. Toteż alkoholikom rytm dnia dyktuje poziom alkoholu we krwi, a im uzależnienie jest silniejsze, tym coraz trudniej o dni, kiedy krew jest od niego wolna. Skuteczne leczenie alkoholizmu jest możliwe tylko wtedy, gdy chory zdaje sobie sprawę ze swojej dysfunkcji i chce z nią walczyć. W innym przypadku leczenie zapewne będzie dużo mniej skuteczne. Jednakże nie ma się po co poddawać, ponieważ alkoholikowi trzeba pomóc, a najprościej to zrobić z pomocą profesjonalnych terapeutów.

Ludzie , którzy popadli w alkoholizm bardzo często stracili swoje rodziny, pieniądze i przyjaciół. Jednakże sęk w tym, żeby zawczasu zauważyć problem samemu i zdecydować się na leczenie. Bowiem doświadczeni psychoterapeuci pomogli już setkom pacjentów, nie ma więc powodu, by sądzić, że terapia pod ich okiem to strata czasu.