Kupujemy toner do drukarki

Każdy z nas ma w swoim domu urządzenie drukujące, czyli drukarkę, dzięki której możemy drukować potrzebne nam informacje lub dokumenty czy obrazy. Jednak, aby móc wykonywać tą czynność niezbędny jest tusz lub toner (w zależności od rodzaju drukarki), który co jakiś czas musimy wymieniać.

Na co zwracać uwagę przy zakupie tonerów?

brother hl 1112e tonerWiele osób kupując drukarkę bardzo często przy wyborze modelu sugeruje się jej ceną i zazwyczaj wybierają najtańszy lub jeden z tańszych modeli. Jak się później okazuje nie był to dobry pomysł, ponieważ tusze/ tonery do niej są bardzo drogie, czasami nawet droższe niż sama drukarka. Dlatego lepiej wybrać trochę droższy model bo wtedy tusze/tonery są tańsze. Na co jednak zwracać uwagę przy wyborze? Obecnie na rynku dostępne są zarówno oryginalne produkty jak i zamienniki czy tonery regenerowane, czyli napełniane barwnikiem po raz kolejny. Oczywiście to jaki toner zakupimy do swojej drukarki zależy tylko i wyłącznie od nas. Jednak należy pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na drugą lub trzecią opcję to w przypadku gdy urządzenie uległo awarii podczas okresu gwarancji żaden z producentów drukarek nam jej nie uzna. Powód? Niezastosowanie się do instrukcji, czyli użycie nieodpowiedniego tonera. W takim przypadku pozostaje nam jedynie zakup nowego urządzenia. Sama ostatnio zastanawiałam się jaki toner powinnam kupić do swojej nowej drukarki, oryginalny czy zamiennik, który jest tańszy. Ostatecznie postanowiłam kupić brother hl 1112e toner, ponieważ nie chciałam, aby drukarka się popsuła.

Każdy z nas powinien się zastanowić jakie są zalety oraz jakie wady ma każda z opcji jaką mamy do wyboru a następnie podsumować i wybrać najlepszą z nich. Wielu producentów ostrzega nas przed wyborem innych tonerów jak oryginalne podając różne argumenty.