Mazury zapraszają kajakarzy

 

Wielu z nas lubi wypoczywać na łonie natury. Gdy tylko uda nam się załatwić kilka dni wolnego, porzucamy miejski hałas, stres i pośpiech, i udajemy się nad spokojny brzeg morza, na górską wędrówkę lub na spacer po lesie. Aktywne spędzanie czasu wolnego jest również korzystne dla naszego zdrowia.

Spływ kajakowy na Mazurach

spływy kajakowe mazuryWakacje lub urlop z dala od wielkiego miasta koją nasze zmysły, uspokajają nerwy i sprawiają, że odzyskujemy wewnętrzną równowagę. Niektórzy z nas potrzebują kilku dni leżenia na plaży, inni muszą być w ruchu, wybierają się więc na spacery, jogging czy pływanie. Jednym z ciekawszych sposobów na zdrowe i aktywne spędzenie urlopu jest pływanie kajakiem. Jeżeli interesują nas spływy kajakowe Mazury to miejsce, do którego powinniśmy się udać. Jest to wspaniała kraina wielu czystych jezior i rzek, gdzie kajakarze mogą napawać się cudownymi widokami, wypatrywać rzadkich okazów roślin i zwierząt, wsłuchać się w odgłosy natury i zrelaksować przy wiosłowaniu. Na Mazurach znajdziemy też wiele wypożyczalni sprzętu kajakarskiego, nie musimy więc martwić się, że zabraknie dla nas wioseł czy kapoków. O tych ostatnich należy szczególnie pamiętać – kamizelkę ratunkową należy zakładać za każdym razem, gdy wsiadamy do łódki. Nawet, gdy wydaje nam się, że pływamy całkiem nieźle – kapok może uratować nas w wielu nieprzewidzianych sytuacjach. Jeśli jednak będziemy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, nasz spływ przebiegnie bez zakłóceń.

Spływ kajakowy to wspaniała zabawa i forma relaksu, pozwalająca na obserwowanie natury z bliska. Mazury są jedną z bardziej znanych turystom polskich krain i prawdziwym rajem dla kajakarzy, którzy w sezonie tłumnie ściągają nad mazurskie jeziora. Mogą tam oddać się ulubionej rozrywce i miło spędzić czas.