Nagrobek dla naszej rodziny

Praktycznie każdy z nas stracił w życiu choć raz bliską mu osobę, nie jest to miłe doświadczenie, ale bardzo ludzkie i normalne, prawdziwe. Co wówczas czujemy? Z pewnością smutek, żal, tęsknimy bardzo za daną osobę, ale musimy jakoś uporać się z jej śmiercią. Może nie jest to złoty środek i idealny sposób, ale wielu ludziom pomaga, a mianowicie chodzi o godne pożegnanie.

Nagrobek w uznaniu życia

proste nagrobki podwójneTakie godne pożegnanie, wystawienie odpowiedniego nagrobka pomoże nam poczuć, że ze swojej strony zrobiliśmy wszystko, aby zmarła osoba dostała swoje należne uznanie za zasługi życiowe. Każdy zmarły chciałby być z pewnością doceniony, a jeżeli wystawimy bliskiej osobie piękny nagrobek, to już zawsze jak będziemy chcieli iść i ją odwiedzić na cmentarzu, porozmawiać z nią w duszy, w myślach, to będziemy patrzeć na piękny nagrobek i pomyślimy, że w odpowiedni sposób pożegnaliśmy naszą rodzinę. Nagrobki mają przeróżne kolory, mogą być to proste nagrobki podwójne, mogą być pojedyncze, możemy wybrać materiał z jakiego będą wykonane, rozmiar, napisy, kształty, praktycznie mamy wpływ na wszystko, więc możemy wybrać dokładnie taki nagrobek, jaki w naszym mniemaniu będzie pasował do bliskiej nam osoby. 

Nie bójmy się tematu śmierci, nie bójmy się tematu nagrobków, jest on tak normalny i ludzki, jak to, że żyjemy, jak to, że z czasem, kiedyś my również umrzemy. Taki jest świat, takie jest życie i tak wygląda koniec naszego życia, nie weźmiemy do nagrobka naszego majątku, wszystkich rzeczy, jakie za życia zgromadzimy na ziemi, ale za to możemy wziąć pamięć o naszej rodzinie, o naszych bliskich, a to jest bezsprzecznie najważniejsza wartość. Pamiętajmy, że nam również kiedyś ktoś będzie wybierał nagrobek i takim sposobem nasze życie zatacza krąg.