Odzież pracownicza do zakładu chemicznego

Standardowe ubrania robocze przydawały się do wykonywania wielu zadań, aczkolwiek podczas pracy na stanowiskach wykorzystujących silnie toksyczne chemikalia, nie sprawdzały się za dobrze. Standardowa odzież robocza nie była bowiem przeznaczona do pracy z substancjami szkodliwymi i szybko ulegała uszkodzeniom.

Wytrzymała odzież ochronna do pracy z chemikaliami

ubrania robocze bydgoszczTaka odzież nie chroniła również przed owymi substancjami, często pozwalając na kontakt chemikaliów z ciałem. Na stanowiskach z wysokim poziomem zagrożenia chemicznego, stosowano więc znacznie bardziej przystosowane ubrania robocze Bydgoszcz. Były to głównie ubrania z wierzchnią warstwą uszytą z tworzywa sztucznego, nie wchodzącego w reakcję z większością chemikaliów żrących czy drażniących, jakie używane były na terenie zakładu. Tworzywo było bardzo podatne na środki czyszczące, ułatwiając konserwację odzieży i usuwanie pozostałości po szkodliwych preparatach. Wewnętrzna warstwa ubrań była natomiast wykonana z tych samych materiałów co standardowa odzież robocza, mając za zadanie osłaniać przed uderzeniami i zapobiegać rozdarciom odzieży. Zazwyczaj były to jednoczęściowe kombinezony ochronne z kapturem, osłaniające niemal całe ciało, ale pozwalające na sprawne wykonywanie wszelkich czynności. W ograniczonym stopniu izolowały one również użytkownika, i umożliwiały pracę przy otwartych źródłach zasilania.

Na niektórych stanowiskach stosowano jednak odzież dwuczęściową, głównie z powodu znacznie większego poziomu wygody, ale również łatwości zakładania i ściągania ubrania przed i po pracy. Niezależnie od kroju odzieży, wszystkie egzemplarze były stosowane z obuwiem i rękawicami przeciwchemicznymi, jak również w połączeniu z maskami ochronnymi, osłaniającymi przed szkodliwymi dla zdrowia oparami.