Panele winylowe jako tradycyjna podłoga pływająca

Wybór odpowiedniego wykończenia dla naszej podłogi jest obecnie duży i nie ogranicza się do drewna i glazury. Podłogi winylowe są coraz bardziej popularne ze względu na wytrzymałość, wodoodporność i estetyczną prezentację we wnętrzach. Podłogi pokryte materiałem winylowym nie elektryzują się, a co za tym idzie – nie przyciągają kurzu, który w połączeniu z wilgocią szybko spowodowałby trwałe, trudne do usunięcia zabrudzenia.

Nowoczesny system zatrzasków przy łączeniu paneli winylowych 

panel winylowy klikPanele podłogowe z winylu, które z dużą dokładnością imitują drewno lub płytkę ceramiczną to bardzo dobre rozwiązanie dla osób szukających podłogi praktycznej, to znaczy  odpornej na wilgoć, ciepłej w dotyku, cichej oraz łatwej w utrzymaniu w czystości. Panel winylowy klik układamy bez użycia kleju. Składane są one na klik za pomocą specjalnych zamków zatrzaskowych. Panele tego typu układamy na specjalnym podkładzie. Panel winylowy dobrze sprawdza się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, wszędzie tam gdzie podłogi drewniane, czy nawet laminowane, nie wytrzymałby skrajnych warunków związanych z wilgocią. Winyl może też być ciekawą alternatywą dla płytki ceramicznej. Montaż paneli winylowych na zamek zatrzaskowy (w systemie podłogi pływającej) jest zbliżony do układania paneli laminowanych. Nowoczesne zamki klik, nazywane także 5G, stosowane w panelach winylowych, zapewniają łatwiejsze i szybsze układanie podłogi. Ich działanie opiera się na zatrzasku – przy właściwym łączeniu paneli usłyszymy charakterystyczny klik.

Podsumowując, Praktyczny i nowoczesny panel winylowy klik staje się coraz popularniejszy na rynku projektowania wnętrz. Dzięki swoim licznym zaletom winyl z systemem zatrzaskowym zyskuje zaufanie najbardziej wymagających klientów i zdobi podłoże w wielu pomieszczeniach o rozmaitych funkcjach.