Prozdrowotne wyciągi z rokitnika

Coraz częściej usłyszeć można o najróżniejszych alergiach na lekarstwa czy też sztuczne kosmetyki. Z tego właśnie powodu znacznie rośnie zainteresowanie naturalnymi rozwiązaniami. Zarówno kosmetyki naturalne jak i lekarstwa na bazie roślin zaczynają być stosowane coraz częściej co bardzo cieszy. W ciągu ostatnich kilkunastu lat znacznie wzrosła chociażby sprzedaż ekstraktów z konopi przemysłowych czy też z rokitnika syberyjskiego. 

Lecznicze preparaty rokitnikowe 

ekstrakt z rokitnikaNie od dziś wiadomo, że rokitnik jest rośliną na którą zdecydowanie warto częściej zwracać uwagę. Do niedawna jednak stosowano preparaty wytwarzane z tych roślin głównie do zwalczania problemów trawiennych. Okazuje się jednak, że rokitnik jest rośliną która daje nam jeszcze więcej od siebie. W szczególności warto zwrócić uwagę na ekstrakt z rokitnika, który w swoim składzie zawiera całe mnóstwo cennych składników potrzebnych naszemu organizmowi. Rokitnik jest rośliną, która zawiera mnóstwo antyoksydantów znanych niektórym jako przeciwutleniacze. Dzięki nim można wpływać chociażby na redukowanie ryzyka zachorowania na nowotwory. Dodatkowo olejki i inne ekstrakty z tejże rośliny zawierają bardzo duże ilości cennych witamin i minerałów. W szczególności dużo jest w nich witaminy C, która wpływa chociażby na poprawianie naszej odporności. Dodatkowo w ekstraktach z rokitnika znajduje się sporo cynku, magnezu oraz selenu. 

Na ten moment olejki oraz inne ekstrakty rokitnikowe można nabyć przede wszystkim w sklepach ze zdrową żywnością, w których te preparaty coraz częściej są dostępne. Jednak z racji rosnącej popularności tych roślin zaczynają te preparaty coraz szybciej znikać ze sklepowych półek. Rokitnik jest rośliną, którą możemy również z powodzeniem uprawiać w przydomowym ogródku.