Reaktory chemiczne w przemyśle

Reaktor chemiczny to niesamowity produkt. To specjalnie zaprojektowany zbiornik, w którym zachodzić mogą różne reakcje chemiczne/ Myślimy, że to takie proste? Myślimy, że reaktor to zwykły zbiornik, do którego dostarczane są odpowiednie substancje i już? No niestety, ale to byłoby troszeczkę za proste. Oczywiście, z jednej strony reaktorem mogłaby być także szklanka, w której miesza się herbata i cukier, ale tutaj chodzi o coś więcej, bo chodzi o reaktory na skalę przemysłową.

Reaktor w przemyśle inżynieryjno-chemicznym

reaktory chemiczne na zamówienieReaktor jako określenie zbiornika jest jeden, po prostu jest to zbiornik do przeprowadzania reakcji chemicznych. Jeżeli chodzi o określenie jego rodzajów, to jest ich bardzo wiele. Mamy reaktory przepływowe, to takie, do których ciągle dostarczane są poszczególne substancje, a reakcje między nimi następują podczas przepływu. Mamy również reaktor okresowy, w którym reakcja zachodzi między składnikami wpuszczonymi do niego. Reszta to kwestia czasu. Te i wiele innych, o których można by pisać jeszcze długo, to są najczęściej reaktory chemiczne na zamówienie. Muszą być one zamawiane, ponieważ muszą być wykonywane konkretnie pod określony rodzaj reakcji, która ma zajść między składnikami. Wszystko zależy od składników, od efektów reakcji, itp. Pamiętajmy, że taki reaktor nie może korodować, musi być wykonany ze specjalnych materiałów, bo to jest najważniejsze.

W reaktorze najważniejsze jest to, aby otrzymać założony produkt, najważniejsze jest to, aby był on odporny na wszelkie reakcje, na działanie poszczególnych substancji i przede wszystkim musi nam dawać jak najlepszy produkt końcowy, w jak najkrótszym czasie, skutecznie i szybko. Dlatego też takie reaktory należy wykonywać na zamówienie, żeby mieć pewność co do nich i ich jakości.