Rodzaje usług pogrzebowych – pomoc w organizacji pogrzebu

 

Pogrzeb wiąże się z wieloma różnymi formalnościami. Kiedy umiera bliska osoba, zazwyczaj nie jesteśmy w stanie myśleć o tym, jak je wszystkie załatwić. Właśnie dlatego powstały zakłady pogrzebowe, które zajmą się organizacją pogrzebu od początku do końca.

Transport zwłok, wybór trumny, formalności, nekrologi i inne usługi zakładu

usługi pogrzebowe krakówZakłady rozpoczną swoje działanie już od transportu zwłok z miejsca zgonu np. z domu czy szpitala. Takie zakłady działają praktycznie o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy zadzwonić, by na miejscu pojawił się specjalny samochód przeznaczony do przewożenia zwłok. Poza tym pracownicy zakładów pogrzebowych pomagają w wyborze trumny, urny, krzyża, wieńców. Niektórzy zamawiają też specjalną oprawę kwiatową. Wtedy zakład przygotuje kościół, kaplicę. Zakłady pogrzebowe mają w swojej ofercie wykonywanie klepsydr. Pracownicy rozwieszają także nekrologi i zamawiają je w prasie. Bliscy osoby zmarłej nie muszą martwić się załatwianiem wszelkich formalności związanych z cmentarzem. Takie usługi pogrzebowe kraków świadczone są praktycznie przez każdy zakład. Firmy pomagają nawet w transporcie uczestników pogrzebu. Z pomocą zakładu można znaleźć oprawę muzyczną na pogrzeb (oczywiście nie jest to konieczność, nie każdy pogrzeb musi mieć oprawę muzyczną). Pracownicy zakładów pomogą w załatwieniu wszelkich formalności z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.

Opłaty za te wszystkie usługi często można rozbić na raty – zwłaszcza kiedy zasiłek pogrzebowy nie wystarcza na pokrycie wszystkich kosztów pogrzebu. Zakłady świadczą nawet usługi grabarskie – chodzi o otwieranie oraz pogłębianie grobów. Ekshumacja, kremacja, balsamowanie ciał – tym również zajmują się firmy świadczące usługi pogrzebowe. Firmy pomagają w zakupie pomnika oraz wykonują napisy i zdjęcia na pomnikach. Na pewno warto skorzystać z tak profesjonalnej pomocy.