Rzep w pasmanterii

Producenci akcesoriów rowerowych, często sięgają po rzepy, jako sposób mocowania różnych części, ponieważ są one bezpieczne, lekkie i praktyczne. Jednak nie tylko na tym segmencie kończy się ich zastosowanie, bo także w innych produktach je znajdziemy.

Jakie jest zastosowanie rzepu pasmanteryjnego?

rzepy pasmanteryjne cenaCzęsto przeróżne torebki i pokrowce stosowane podczas jazdy na rowerze, mają zapięcie na rzep, ponieważ daje on możliwość szerokiej regulacji. Są proste w użyciu i nie zajmują wiele miejsce, więc także można je znaleźć w obuwiu sportowym. Najczęściej dziecięce modele posiadają rzepy, bo można je łatwo rozpiąć i zapiąć. Rzepy wykonane są z rozmaitych materiałów, a ze względu na rodzaj, można wyróżnić kilka ich rodzajów. Na przykład taśmy typu haczyk i pętelka, grzybek i welur czy pętelka nieczesana. Mają też różne właściwości, dzięki czemu można je na przeróżne sposoby wykorzystywać. Niektóre rzepy są antybakteryjne, antystatyczne czy antypoślizgowe. Rzepy pasmanteryjne cena ich nie jest wysoka, gdyż za najtańszy model trzeba zapłacić około złoty czterdzieści za jeden metr bieżący, więc nie są to wysokie koszty. Rzep stanowi niewidzialny sposób mocowania różnych elementów. Powszechnie stosuje się je w przemyśle medycznym i motoryzacyjnych oraz sportowym. Można je zastosować chociażby do mocowania wykładziny podłogowej, okładzin wewnętrznych w samochodach czy porządkowania przewodów elektrycznych. W domu, rzep jest pomocny w mocowaniu firan i zasłon na karniszach czy do przytwierdzania moskitiery.

Jak widać w wielu miejscach i branżach można spotkać rzep, który świetnie się sprawdza. Także firmy zabawkarskie wykorzystują samoprzylepne właściwości tego materiału, gdyż są bezpieczne i mogą być stosowane w zabawkach dla najmłodszych.