Spieki kwarcowe do kuchni

 Dobre wyposażenie kuchni powinno być łatwe w utrzymaniu czystości, odporne na zabrudzenia i uszkodzenia, w rym na działanie wysokiej temperatury i wody. Jednak trudno znaleźć taki materiał, który nie tylko będzie spełniał powyższe kryteria, ale przy tym będzie się dobrze prezentował. Najbardziej narażone na uszkodzenia są blaty kuchenne.

Spieki kwarcowe na blaty

spieki kwarcowe warszawaTo tam przygotowywane są posiłki, więc blat musi być odporny na zarysowania, uderzenia tłuczka, jak również na wodę i jedzenie. Jaki materiał jest do tego najlepszy? Wybór padłby na kamień. Jednak to bardzo drogi materiał i nie każdego jest stać na nie, a przy tym szafki muszą być przygotowane na tak duże obciążenie. Czy jest jakaś alternatywa? Rodzajem kamiennego blaty mogą być również spieki kwarcowe warszawa, znane też jako laminam. Wykonuje się je z kruszywa, które pod wpływem ciśnienia zostaje ,,zbite” w jednolitą masę. Spieki kwarcowe są gładkie i lśniące, więc wyglądają bardzo estetycznie. Łatwo się też je czyści, bo to jednolita powierzchnia bez porów i wgłębień, w których osadzałyby się zabrudzenia. Spieki kwarcowe dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, zatem można je dobrać do wystroju każdej kuchni. Przy tym są lżejsze niż blat z granitu lub marmuru, więc nie musimy się martwić o ich montaż na szafkach. Ze spieków można zrobić także blat do wyspy kuchennej, czy do oddzielenia kuchni od jadalni przy pomocy blatu ustawionego na wspornikach. To dobre rozwiązanie dla naszej kuchni.

Z pewnością blaty ze spieków kwarcowych są także bardziej korzystne cenowo niż blaty z kamienia. Estetyka, wytrzymałość i szybkość czyszczenia na pewno działają na ich korzyść. Będą w przyszłości często wybierane przez konsumentów, nie tylko z Warszawy i innych dużych miast.