spływy kajakowe

Spływy kajakowe na Kaszubach dla całej rodziny

Rodzinny wypad na kajaki to bardzo dobry pomysł na aktywne spędzenie wolnego czasu. Weekendowa wyprawa kajakowa dla całej rodziny z pewnością ucieszy wszystkich jej członków trzeba tylko pamiętać o tym, żeby w odpowiedni sposób się do niej przygotować.

spływy kajakoweW pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o właściwy dobór sprzętu, z którego mamy zamiar korzystać. Zakupione wyposażenie powinno być indywidualnie dopasowane do użytkowników. Ta zasada ma zastosowanie zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i również dzieci i młodzieży. Nie warto dokonywać nadmiernych oszczędności w tym zakresie. Warto też dobrze przemyśleć, w jakim miejscu mamy zamiar odbywać nasze tanie spływy kajakowe Kaszuby z rodziną. Dla osób początkujących znakomitym rozwiązaniem będzie spływ rzekami o spokojnym nurcie, takimi jak Brda charakteryzująca się dużym stopniem ingerencji ze strony człowieka. Nieco mniej uregulowanym dnem oraz bardziej zróżnicowaną linią brzegową odznacza się Wda położona na północny wschód od ujścia Brdy. Jeżeli interesują nas ciekawe widoki oraz bliskość natury to dobrą lokalizacją będą Bory Tucholskie w obrębie których działa duża liczba firm organizujących spływy kajakowe dla rodzin oraz innych zorganizowanych grup turystów lub pasjonatów kajakarstwa.

Ogólnie rzecz biorąc całe Kaszuby są miejscem, w którym liczba ciekawych tras do spływów kajakowych jest naprawdę spora. Mimo wszystko na pierwszy wyjazd kajakowy warto wybrać jakieś spokojne miejsce, szczególnie jeżeli zabieramy na spływ dzieci nie posiadające doświadczenia związanego z kajakami.