Sposoby rozliczeń za wynajem terminala POS

Jednym z lepszych pomysłów, które zrealizować mogą osoby prowadzące sklepy i restauracje jest wprowadzenie możliwości płatności kartą. Oczywiście nie jest to bezpłatne – zawsze wiąże się to z koniecznością skorzystania z usług firmy udostępniającej terminale.

Jak właściwie wygląda użytkowanie terminali POS przez właściciela?

terminale posPrzede wszystkim podstawą jest to, że nie da się ich kupić na własność. Zawsze właściciel sklepu lub restauracji występuje tutaj w roli dzierżawcy, który podpisuje umowę na określony czas. W żadnym momencie nie jest on właścicielem urządzeń, które ma u siebie w firmie. Inną ciekawą sprawą godną omówienia jest sposób rozliczania tej dzierżawy. Przede wszystkim istnieje kilka opcji, a decyzje podejmuje osoba, która będzie wykorzystywać terminale POS w swojej firmie. Trzeba bardzo dobrze przekalkulować koszty wynikające z każdego rodzaju rozliczeń. Czasem korzystniej dla nas wyjdzie rozliczanie się po płaskiej stawce, która zwykle wynosi około pięciu groszy za każdą transakcję, podczas gdy w innym miesiącu znacznie bardziej opłaci nam się oddawanie określonej ilości prowizji dla właścicieli terminali. W pierwszym wariancie sprawa jest bardzo prosta – niezależnie od tego na jaką kwotę odbywa się transakcja, dzierżawca zawsze płaci taką samą ilość pieniędzy. W drugim wariancie z kolei jest odliczany procent od każdej dokonanej transakcji, co wychodzi korzystniej przy płaceniu małych kwot. Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju działalność prowadzimy oraz na jak duże kwoty są wystawiane paragony. W każdym przypadku musimy bardzo dobrze przemyśleć nasze decyzje.

Dowolność wyboru pozwala nam na idealne dobranie oferty pod siebie, ale musimy pamiętać, by wszystko zawsze dwa razy przeliczyć. Czasem coś, co początkowo wydaje się być świetnym pomysłem, może okazać się nie aż tak opłacalne, jak wygląda to w naszej wyobraźni.