Sprawny transport mebli

Zdziwiłam się bardzo, kiedy zadzwonił do mnie znajomy z prośbą, czy swoim dużym samochodem mogę pomóc mu przewieźć parę mebli do nowego mieszkania. Nie był to dla mnie żaden problem i zdziwiło mnie też, że poradziłam sobie z tym zleceniem praktycznie w kilka godzin.

Transport mebli jako szansa na biznes

transport mebli z Polski do NiemiecOd razu wyczułem szansę na prowadzeniu nowego biznesu w branży transportowej. Postanowiłem także zrobić bardzo dokładny research tego, ile firm konkurencyjnych działa w moim mieście. Starałem się trafiać do klientów lokalnie, czyli ogłaszałem się głównie w prasie oraz Internecie na portalach ogłoszeniowych w moim mieście. Przewiozę praktycznie wszystkie meble niezależnie od wielkości – tak brzmiało moje hasło reklamowe, ktore starałem się wykorzystywać dosłownie wszędzie. Zainwestowałem również w ulotki mówiące o tym, że transport mebli z Polski do Niemiec jest naprawdę tani. Szybko przerzuciłem się właśnie na transportowanie mebli za granicę, też obserwowałem rosnące zapotrzebowanie idące w tym kierunku. Firm transportowych w moim mieście, które wędrowały za granicę nie było wiele, dlatego też trafiłem w odpowiednią niszę i codziennie odbierałem telefony od zainteresowanych klientów. Część z nich chciała nawet zrobić na odwrót, czyli zamówić firmę transportową, która zabierze ich do Niemiec i wrócimy razem z meblami, które tam kupią. Jak wiadomo, w Niemczech ceny mebli są bardzo atrakcyjne, dlatego nic dziwnego, że zacząłem operować również takie usługi.

Wiele się nauczyłem podczas kilku lat prowadzenia takiej działalności głównie tego, że klienci są zawsze najważniejsi i ich potrzeby stawiam na pierwszym miejscu. Takie podejście sprawiło, że usługi transportowe świadczone przeze mnie są naprawdę na wysokim poziomie i klienci cenią sobie także możliwość rozmowy ze mną podczas trasy. Umilam im więc podróż na tyle, na ile mogę.