Strój smart casual czyli biznesowo i sportowo

Gdy zaczyna się nową pracę biurową to zawsze otrzymuje się wskazówki dotyczące standardu ubioru, jaki obowiązuje w danym miejscu pracy. Może się okazać, że przyjętym w pracy standardem będzie smart casual. Co to w praktyce oznacza? Wyluzowaną elegancję, czyli strój równie elegancki co sportowy i wygodny.

Idealna będzie koszula sportowa w krótki rękaw

koszule sportowe z krótkim rękawemTłumacząc na nasz język styl smart casual można by spokojnie napisać o sportowej elegancji lub o stroju eleganckim, ale odpowiednio luźnym. W tym stylu ubioru na pewno do szafy należy odłożyć koszulę biznesową z krawatem. To zupełnie nie tędy droga, bo w smart casual chodzi o to, żeby ubrać się wygodnie. A przecież nikomu nie jest wygodnie w koszuli z mankietami na spinki i pod krawatem. Idealnym pomysłem na ubiór zgodny z tym dress code będą koszule sportowe z krótkim rękawem. Takie koszule można kupić w niedrogich sklepach sieciowych z ubraniami, ale można je również kupić w markowych sklepach z koszulami. Każdy kupujący musi sam dokonać wyboru, bo czynnikiem decydującym o wszystkim jest tak naprawdę cena. Za sportową koszulę w sklepie sieciowym zapłacimy kilkadziesiąt złotych, a jej jakość będzie na pewno na wysokim poziomie. Jeśli zdecydujemy się kupić koszulę sportową w markowym sklepie z koszulami to musimy się liczyć z wydatkiem rzędu dwustu do nawet pięciuset złotych. Na pewno przy tej cenie jakość będzie nieporównywalna, ale w stroju smart casual naprawdę nie chodzi o to, żebyśmy emanowali jakością naszego stroju.

W wielu firmach, w których pracownicy nie mają bezpośredniego kontaktu z klientem, obowiązuje właśnie taki standard ubioru. Styl smart casual jest ubiorem luźnym, ale eleganckim. Nie przystoi założyć t-shirtu, ale garnitur i krawat to już skrajność w drugą stronę. Ładna koszula sportowa będzie pasowała zarówno do jeansu jak i do sportowej marynarki.