Sztuka frezowania drewna

W ostatnim czasie postanowiłam zdobyć jakieś nowe, cenne umiejętności, nie tylko aby rozszerzyć swoje szanse na rynku pracy, ale także aby zdobyć nową pasję, po prostu nauczyć się czegoś nowego i przy okazji zrobić coś ładnego. Myśląc nad tym co to może być, wymyśliłam, że chciałabym zajmować się rękodziełem oraz majsterkowaniem.

Kurs frezowania drewna

frezowanie drewna łódźZapisując się na kurs w Łodzi wiedziałam, że nie będą to proste zajęcia, ponieważ wiele rzeczy będę musiała się nauczyć od podstaw. Na pierwszych zajęciach pan prowadzący powiedział, że dzisiaj będziemy używać frezarki. Wytłumaczył nam, że praca w drewnie najczęściej wymaga bardziej profesjonalnych i skomplikowanych urządzeń niż wiertarka. Frezarka służy między innymi do nadania tworzywu odpowiedniego kształtu. W jakich branżach jest wykorzystywana frezarka? Możemy ją kojarzyć przede wszystkim z branżą meblarską oraz artystyczną. Dzięki frezarce mamy możliwość między innymi wykończenie kantów, wycięcie rowków, zaokrąglenie brzegów oraz otwory pod zawiasy. Podczas tych pierwszych zajęć mieliśmy nie tylko okazję zdobyć wiedzę teoretyczną, ale również trochę poćwiczyć tej sztuki. Z kolei na kolejnych zajęciach każdy z nas wybrał co chciałby zrobić za pomocą tego urządzenia. Najbardziej interesujące było frezowanie drewna Łódź – jak nam powiedział prowadzący posiada bogate tradycje rzeźby w drewnie. Nic dziwnego, w tym mieście powstało wiele wybitnych dzieł artystycznych.

Na kolejnych zajęciach, które mieliśmy odbyć, mamy w planach udać się do muzeum, aby zobaczyć na żywo jak wyglądają nie tylko drewniane rzeźby, jak i zabytkowe meble. Czy polecam takie zajęcia? Oczywiście, że tak, ponieważ można wtedy nauczyć się naprawdę dużo, po jego skończeniu sama zabiorę się za rękodzieło.