Typowe meble do domu

 

Obserwując sesje reklamowe oraz ruch klientów w sklepach meblowych można domniemywać , że rodacy na potęgę meblują się. Robią to albo zagospodarowując nowe domy i mieszkania, albo wymieniając dotychczasowe meble na nowe. Daje to asumpt do intensywnego rozwoju przemysłu meblarskiego i firm kooperujących.

Szczególnie duży wybór krzeseł 

krzesło tapicerowane do domuWłaściwie wszystkie meble, którymi urządzamy mieszkania są meblami funkcjonalnymi. W niektórych przypadkach, wzór, materiał i sposób wykonania, określa obszar funkcjonalności. W tej grupie jest krzesło tapicerowane do domu. Można powiedzieć, że w każdym domu, w każdym pokoju jest co najmniej jedno krzesło. Oczywiście krzeseł w każdym domu jest  dużo więcej.  Najczęściej są to krzesła tapicerowane, bo wygodne i praktyczne. Dostępne są krzesła z wyściełanym siedziskiem albo z tapicerowanym siedziskiem i oparciem. Prezentowane są pojedynczo lub w kompletach 4 albo 6 sztuk. Niektóre modele mają zabudowane boki. Generalnie,  współczesny design oferuje  wzory pełne, całkowicie tapicerowane, czasami z prześwitem między oparciem a siedziskiem, ale zawsze z „gołymi” nogami drewnianymi lub metalowymi. Może być tapicerowane krzesło składane, albo obrotowe. Tapicerowane są również krzesła kuchenne. Różnorodne są materiały do tapicerowania; sztuczne i naturalne. Sztuczne, chociaż trwałe i bardzo urozmaicone kolorystycznie, nie są zbyt komfortowe do siedzenia. Dlatego rekomendowane są naturalne materiały tapicerskie, jak len czy bawełna.

Krzesła tapicerowane podlegają okresowemu czyszczeniu, aby materiał wierzchni utrzymywać w dobrej kondycji. Można przyjąć takie założenie, że dominacja krzeseł i pozostałych mebli tapicerowanych świadczy o tym, że zasadniczą pozycją we współczesnym świecie, jest siedzenie. Pozycja siedząca w pracy i w domu dominuje.