Używanie tabliczek metalowych w warsztacie

Kiedy zaczynałem pracę w warsztacie metalowym, zastanawiałem się, jak najlepiej zareklamować swoje usługi z użyciem reklamy ulicznej. Myślałem o billboardzie lub o znaku wskazującym drogę do zakładu, jednak po drodze przyszło mi do głowy coś o wiele lepszego. Dla kowala najlepsze będzie wykorzystanie materiału z kuźni.

Wykorzystałem tabliczkę metalową w reklamie warsztatu

tabliczki metalowePostanowiłem obrobić jedną z używanych przeze mnie tabliczek w sposób taki, by zawierała w sobie napis reklamujący mój zakład. Tabliczki metalowe to nieodłączny element warsztatu, więc zawsze miałem przy sobie ich zapas. Jedną z nich poddałem odpowiedniej obróbce, tak, by głosiła ono nazwę naszej firmy oraz kierowała na ulicę, przy której się znajdujemy. Tabliczki metalowe są solidne oraz kunsztowne, więc sprawa prestiżu leżała w samym materiale. Praca nad nią nie trwała długo. W dwa dni obrobiłem ją w sposób idealny do powieszenia jej przy głównej drodze – stamtąd w widoczny sposób kierowała potencjalnego nabywcę wprost do naszego zakładu. Co ciekawe, od tego czasu przybyło bardzo dużo klientów. Większość z nich była zainteresowana podobnym wyrobem, co reklamowa tabliczka. Klienci chcieli mieć taką na własność, by w podobny sposób reklamować swoje biznesy. Zmotywowany, przestałem w zasadzie zajmować się czymkolwiek innym, jak tylko przerobem tabliczek metalowych w celach reklamowych dla moich nowych nabywców. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę – reklama tworzyła się sama przez się.

Do dziś, a minęło już kilka miesięcy, zamówienia na tabliczki metalowe nie przestają napływać. Dzięki nim mam okazję podszkolić swoją profesję kowala, a do tego wytworzyć swojego rodzaju specjalizację zakładu w produkcji takich, a nie innych przedmiotów. Powoli stajemy się znani z tworzenia właśnie tego rodzaju tabliczek.