Warszawskie ogrody stworzone przez amatorów i profesjonalistów

Przeprowadzając się do Warszawy, czułam, że zmieniam swoje życie diametralnie. Wcześniej, razem z mężem mieszkaliśmy w południowej Polsce, w domku po moich rodzicach, blisko natury i rodzin. Teraz jednak, mój mąż otrzymał intratną posadę i opłacało się przeprowadzić, nawet w inną część Polski. Takie życie.

Założenie ogrodu przez profesjonalną firmę – Kiedy warto?

zakładanie ogrodów warszawaMój mąż nie jest egoistą i próbował na wszelkie sposoby umilić mi zmianę otoczenia, lecz ja źle znosiłam widok wszechobecnego betonu. By poczuć trochę prywatności i łona natury, Leon zapytał czy nie chciałabym mieć dużego ogrodu. Oczywiście, że bym chciała – uwielbiam zieleń, ale sama nie znałam się kompletnie na roślinach. Wiedział to. Dlatego wspomniał, o firmach zakładających ogrody. Powiedział, że moglibyśmy mieć jakiś żywopłot, gdzieniegdzie widział tuje, jakieś drzewa, które dawałyby cień. Bardzo spodobał mi się ten pomysł. Nasz poprzedni dom, był otoczony roślinności, ale innego rodzaju. Mieliśmy sady, trawy – regularnie koszone dla królików, a ogród miała moja siostra, tuż obok naszej posesji. Jakieś trzy razy próbowałam sama założyć ogród- najpierw z samych kwiatów, potem sięgnęłam już po „twardsze” rośliny, a następnie z książką i siostrą „przekopiowałam” jej ogród, który i tak się nie przyjął. Zgodziłam się zatem na firmę, a mąż miał załatwić resztę. Kilka dni później zauważyłam samochód z reklamą zakładanie ogrodów warszawa i poczułam ekscytację, bo wiedziałam, że to do nas. Podczas rozmowy z jedną z pań powiedziałam jak to widzę, a ona powiedziała mi, co jest realne.

Zdałam się na jej profesjonalizm. Nie chodziło przecież o to, by zasadzić coś na tydzień, ale o to by to trwało. By mnie relaksowało i zachwycało. Jestem artystką, która potrafi pisać i malować wszędzie, gdzie ma spokój i odpowiednią atmosferę. Moje najdroższe dzieła powstawały zawsze w otoczeniu przyrody.