Ważne porady dotyczące wyboru fotografa ślubnego

 

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej pary młodej. Dlatego warto jest jak najlepiej ten dzień udokumentować, tak aby mieć pamiątkę na całe życie. Dlatego tak ważne jest wybranie profesjonalnego fotografa ślubnego.

Wybór fotografa ślubnego

wysokiej jakości fotografia ślubna w BydgoszczyCzym charakteryzuje się wysokiej jakości dobra fotografia ślubna w Bydgoszczy? Jest kilka bardzo ważnych aspektów, które musimy rozważyć i wziąć pod uwagę w trakcie procesu wybierania fotografa. Zacznijmy oczywiście od przejrzenia strony internetowej. Obecnie większość profesjonalnych fotografów posiada swoją stronę internetową, na której zamieszczają efekty swojej pracy, realizacje wesel, sesji plenerowych i narzeczeńskich, reportaże ślubne. To takie wirtualne portfolio, z którym możemy się zapoznać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Warto dokładnie przyjrzeć się tym zdjęciom, tak aby mniej więcej poznać styl danego fotografa, sposób doboru ujęć i kadrów, byśmy mogli określić, czy właśnie taki rodzaj zdjęć nam odpowiada. Każdy fotograf pracuje w nieco inny sposób, każdy ma nieco inny styl pracy, dlatego też warto zapoznać się z propozycjami nie jednego, a kilku fotografów dla porównania. Będzie nam wtedy łatwiej podjąć decyzję. Następnie, kiedy podejmiemy już wybór warto umówić się z fotografem na spotkanie, bądź skontaktować za pomocą poczty elektronicznej, czy po prostu zadzwonić, by ustalić pewne szczegóły. Koniecznie musimy dowiedzieć się co dokładnie obejmuje cena usługi.

Możemy podzielić na trzy części kadry wykonanych zdjęć. Oczywiście musi znaleźć się pamiątka związana z przygotowaniami, czyli zdjęcia podczas wykonywania makijażu pannie młodej, fryzury, zdjęcia butonierki, obrączek. Drugą część stanowią zdjęcia w trakcie ślubu, ceremonii. Ten kadr powinien obejmować oczywiście parę młodą, zgromadzonych gości, dekorację ołtarza, ławek w kościele. Ostatni kadr to wesele. Fotograf uwiecznia weselników na parkiecie, tort, pierwszy taniec.