Wielorazowe waciki do twarzy

Pielęgnacja twarzy nie wymaga od nas wiele wysiłku, jednak powinniśmy być dobrze wyposażeni. W naszej łazience nie brakuje kosmetyków, a także narzędzi służących do oczyszczania, nakładania maseczek bądź zmywania makijażu. Zwykliśmy używać tych jednorazowych, motywując to dbaniem o higienę, jednakże powoli od tego odchodzimy.

Wacik wielorazowy – ekologiczna alternatywa?

waciki wielorazowePraca jako makijażysta wiąże się z ciągłym nakładaniem produktów na twarz oraz ich zmywaniem. Zanim zastosuję dany produkt lub technikę na klientce bądź modelce, chcę najpierw przetestować to na sobie. Do zmywania makijażu dotychczas używałam bawełnianych płatków kosmetycznych w połączeniu z płynem micelarnym, jednak kiedy zauważyłam, ile z nich idzie do kosza po jednym użyciu, postanowiłam poszukać zamiennika, który poza byciem przyjaznym dla środowiska zaoszczędzi także moje pieniądze. Na stronach o tematyce „zero waste” znalazłam coś idealnego dla mnie – waciki wielorazowe, wykonane nie tylko z bawełny, ale także z innych materiałów. Okazało się, że wiele sklepów internetowych posiada takie waciki w swoim asortymencie, zatem zamówiłam parę zestawów. Takie waciki są bardzo przyjemne i spełniają swoje zadanie przy zmywaniu makijażu. Dodatkowo można je prać w pralce, co rozwiązuje problem higieniczności takich narzędzi. Nie używamy przecież ciągle jednego, w zestawie mamy ich kilka, zatem sięgamy po czysty, a brudny ląduje w pralce.

Okazuje się, że dbanie o środowisko jest prostsze, niż nam się wydawało. Nawet tak prosta rzecz jak zrezygnowanie z jednorazowych płatków kosmetycznych na rzecz tych wielokrotnego użytku, jest dużą zmianą, która ma znaczenie. Dodatkowo pozwala nam zaoszczędzić, wiec warto się tym tematem zainteresować i to nie tylko jako makijażysta.